Ιστορική νίκη παραμονής του Διαγόρα Βραχνεΐκων στον Πύργο με 0-1

Μια πολύ μεγάλη και ιστορική νίκη κόντρα στο Πανηλειακό πέτυχε σήμερα ο Διαγόρας Βραχνεΐκων μέσα στον Πύργο με 0-1.

Νίκη η οποία στην ουσία ισοδυναμεί σχεδόν με παραμονή η οποία θα σφραγιστεί την Κυριακή στον εντός έδρας αγώνα με τον Αστέρα Αμαλιάδας.

Ο Διαγόρας ήταν πολύ καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να πετύχει το γκολ με τον Παπαδόπουλο μετά από ωραία ατομική προσπάθεια στο 10′.

Νωρίτερα στο 3′ ο Τσιριγώτης δε τα κατάφερε σε τετ α τετ ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Λίπι με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη προσπαθήσε ο Πανηλειακός χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα με τη καλύτερη στιγμή να έρχεται στο 82′ με τη κεφαλιά του Αρβανίτη στο δοκάρι.στορική ομάδα δείχνοντας πως έχει πολύ καλή χημεία το συγκρότημα του Σχοινά που αξίζει να παραμείνει στη κατηγορία.

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Μπαμπούνης, Ρουγκάλας, Γκέκα, Λίπι, Ρίλντι, Α.Τρίγκας, Παπαδόπουλος (90′ Νικολόπουλος), Καλλιτσουνάκης, Τσιριγώτης (93′ Ζησιμόπουλος), Γεωργαντόπουλος, Σταυρόπουλος (78′ Καταβάτης)