Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟ Βάρδας με Ερμιονίδα και ανέβηκε στην 3η θέση (βίντεο+φωτό)

Με νίκη ολοκλήρωσε τα εντός έδρας παιχνίδια στο Γρηγόριος Καλάκος ο ΠΑΟ Βάρδας αφού επικράτησε με 3-1 κόντρα στην πολύ καλή Ερμιονίδα.

Το παιχνίδι που παρακολούθησαν λίγοι φίλαθλοι (περίπου 150) είχε γρήγορο ρυθμό και όμορφο θέαμα σε ένα ματς χωρίς σκοπιμότητες. Το σκόρ άνοιξε για τους «ταύρους» του Ηλία Φωτόπουλου με πέναλτι στο 26′. Ο νεαρός Καλογερόπουλος ανετράπη από τον Παναγιώτου και ο Αχαιός ρέφερι Σπηλιωτόπουλος έδειξε το σημείο του πέναλτι και την απευθείας κόκκινη στον παίκτη της Ερμιονίδας. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Νικολόπουλος κάνοντας το 1-0.

Η Ερμιονίδα του Θανάση Στάϊκου, με παίκτη λιγότερο, ισοφάρισε με ωραίο σουτ του Τριμπόνια μετά την πάσα του Σαλταπίδα.

Στην επανάληψη η Βάρδα ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ στο 65′ με κεφαλιά του Γούρμου μετά την σέντρα του Αγουρίδη.

Πέντε λεπτά αργότερα έγινε και το 3-1 όταν η μπάλα γύρισε πίσω στον γκολκίπερ Στεφανίδη ο οποίος στην προσπάθεια του να διώξει… «κλώτσησε αέρα» και ο Γούρμος το εκμεταλλεύτηκε πετυχαίνοντας ίσως το πιο εύκολο γκολ στην καριέρα του.

Στη συνέχεια η Ερμιονίδα έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με Σελμανάϊ στο 86′ και Τσόφλιο στο 87′ ενώ διαμαρτύρεται για μή καταλογισμό πέναλτι στον Τσόφλιο στο 93′.

Το thematch.gr κάλυψε πλήρως την αναμέτρηση και σας φέρνει φωτορεπορτάζ, στιγμιότυπα και συνεντεύξεις.