Α’ Ε.Π.Σ.Α: Δόξα Παραλίας – Πήγασος 4-0 (φωτό)

Όταν στο Α’ ημίχρονο είσαι μπροστά στο σκορ με 3-0 τότε όλα γίνονται πολύ πιο εύκολα. Αυτό συνέβη στο γήπεδο της Παραλίας όπου οι γηπεδούχοι του Χρήστου Γερόλυμάτου τελείωσαν ουσιαστικά το ματς από το πρώτο 45λεπτο.

Είχαν σε μεγάλη μέρα τον πολύ καλό Φωτόπουλο που πέτυχε χατ τρίκ κ όλα έγινα πιο εύκολα για τη Δόξα. Ο Πήγασος αιφνιδιάστηκε από την εξέλιξη του ματς με αποτέλεσμα το Β’ ημίχρονο να είναι μια τυπική διαδικασία.

Το 1-0 ο Φωτόπουλος στο 8′ και το 2-0 πάλι ο Φωτόπουλος στο 18′.

Στο 33′ ο Παναγιωτόπουλος το 3-0 για να κλείσει το σκορ πάλι ο Φωτόπουλος σε 4-0 στο 62′.

Πολύ μέτριος έως κακός ο Πήγασος είχε μόνο μια καλή στιγμή με τον Σουβαλιώτη στο 60′.

Οι αρχικές ενδεκάδες

Δόξα Παραλίας: Χιωτέλης, Τσίτσαρης, Λαλαής, Λαζανάς, Βερβέρογλου, Οικονομόπουλος, Σπυρόπουλος, Τζίφας, Παναγιωτόπουλος, Φωτόπουλος, Στουπάκης.

Πήγασος: Μαρκαντώνης, Γιαννόπουλος, Κολώνης, Λεπενιώτης, Γελάσιος, Αθανασόπουλος, Μέρελης, Ούτσικας, Παντελής, Γεωργόπουλος, Σουβαλιώτης.

Προβολή: 1...72 από τις 72 εικόνες της συλλογής