Β’ Ε.Π.Σ.Α: Πλούσιο φωτορεπορτάζ Φαραϊκός – Σταροχώρι 3-1

Πρώτη φετινή νίκη για την ομάδα του Φαραϊκού και μάλιστα με ανατροπή.

Το παιχνίδι είχε διακοπεί να θυμίσουμε στο 15′ λόγω κακοκαιρίας και ενώ το Σταροχώρι ήταν μπροστά στο σκορ με 0-1.

Σήμερα παίχτηκαν τα εναπομείναντα 75 λεπτά (συν πέντε λεπτά καθυστερήσεις) και ο Φαραϊκός του Θοδωρή Λαμπρόπουλου κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή… σπάζοντας το ρόδι…

Ο Αντωνακόπουλος είχε βάλει μόλις στο 3′ μπροστά στο σκορ το Σταυροχώρι και στο τέταρτο το ματς είχε διακοπεί.

Σήμερα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Μητρόπουλο στο 28′ σε 1-1 αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ  στο 58′ με το Μπαρούνη, για να γράψει το 3-1 στο 88′ ο Αρκούδης.

Δεν έλλειψε και η ένταση σε αρκετές στιγμές του ματς με το διαιτητή Κώστα Ταξιάρχη να έχει… πολλή δουλειά βγάζοντας αρκετές κίτρινες κάρτες.

Οι αρχικές συνθέσεις:

Φαραϊκός: Μήλας, Μαρκόπουλος, Μητρόπουλος, Τσάμης, Γκόρος, Γ.Κωσταντακόπουλος, Περδίκης, Παπακώστας Χ.Κωσταντακόπουλος, Λάβδας, Μπαρούνης.

Σταροχώρι: Γκολώνης, Δούβος, Κοντάλης, Καρμοκόλιας, Μανούκας, Γεωργόπουλος, Κατσαΐτης, Παντελής, Κουφός, Βιολιτζής, Αντωνακόπουλος.