Tις εντυπώσεις ο Παναιγιάλειος, τους βαθμούς ο ΠΑΟ Βάρδας με 2-1 (βίντεο-συνεντεύξεις-φωτό)

Συγκλονιστική εξέλιξη είχε το σπουδαίο βαθμολογικά ματς στο Γρηγόριος Καλάκος ανάμεσα στο ΠΑΟ Βάρδας και τον Παναιγιάλειο.

Οι Αιγιώτες του Χρήστου Καραπίτσου σαφώς και ήταν βελτιωμένοι σε σχέση με τη κακή εμφάνιση στο ματς με τον Φοίβο, έμειναν όμως με τις εντυπώσεις αφού η ομάδα του Τσίρκοβιτς στις καθυστερήσεις πήρε τη νίκη.

Ο ΠΑΟ Βάρδας άνοιξε το σκορ μόλις στο 6′ με σουτ του Δημήτρη Μικελάτου μετά από τραγικό λάθος της άμυνας των Αιγιωτών.

Έχασε και  ευκαιρία στο 15′ με Μικελάτο, όπως και ο Παναιγιάλειος στο 20′ με μεγάλη διπλή ευκαιρία Φουρτάδο – Κοτσόκολος, στο 22′ με Φουρτάδο, και στο 36′ με Τορεζάνι.

Στην επανάληψη ο Παναιγιάλειος ανέλαβε τα ηνία του ματς, πίεσε τους γηπεδούχους, κέρδισε πολλά στημένα αλλά δεν έκανε τη μεγάλη, την κλασική ευκαιρία.

Πάντως στο 89′ ισοφάρισε με ωραίο σουτ του Πανάρετου.

Όμως στο 92′ ο ΠΑΟ Βάρδας κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Γούρμου, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μικελάτος γράφοντας το 2-1.

Το αποτέλεσμα αυτό φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση το Παναιγιάλειο που είναι με το..ενάμιση πόδι στο τοπικό, έχοντας να κάνει και ρεπό την επόμενη αγωνιστική.

Από την άλλη πλευρά ο ΠΑΟ Βάρδας σταθεροποιείται στη 3η θέση της βαθμολογίας έχοντας πολύ θετική πορεία και τη φετινή χρονιά.

Περίπου 200 φίλαθλοι παρακολούθησαν το ματς με αρκετά καλή διαιτησία από τον Σπύρο Λιάρο από τη Λακωνία (Καρβούνης- Σόβολος).

ΠΑΟ Βάρδας: Δημόπουλος, Λιόσσης, Ζέλιος ( 94′ Θεοφανόπουλος), Π.Πολίτης (94′ Ξύδης), Σίδερης, Αγουρίδης, Γ.Πολίτης, Ντόμας (85′ Παπαλάμπρος), Νικολόπουλος (66′ Ντάζος), Μικελάτος, Γούρμος.

Παναιγιάλειος: Κοντόγιωργος, Γραμματίκας, Μαλισσόβας, Τζανουλίνος, Βλάχος, Λούγκος (74′ Παπασπηλιόπουλος), Τορεζάνι, Κοτσόκολος (60′ Κούτνικ), Φουρτάδο, Σκαρτσίλας (78′ Μπακατσέλος), Πανάρετος.

Προβολή: 1...76 από τις 76 εικόνες της συλλογής