Τεράστια νίκη με σούπερ εμφάνιση για ΠΑΟ Βάρδας 4-1 το Ναύπλιο 2017 (βίντεο-συνεντεύξεις-φωτό)

Θύμισε κάτι απ’ τα παλιά η σημερινή εμφάνιση του ΠΑΟ Βάρδας στο μεγάλο ντέρμπι κόντρα στο Ναύπλιο2017.

Τι και αν οι πράσινοι της Βουπρασίας έπαιζαν με τη δεύτερη ομάδα του βαθμολογικού πίνακα;

Από την αρχή του ματς μπήκαν δυνατά με πάθος και ψυχή επέβαλαν το ρυθμό τους και πέτυχαν μια καθαρή πέρα για πέρα δίκαιη νίκη που δίνει και ψυχολογία για τη δύσκολη συνέχεια.

Μάλιστα η Βάρδα πέρασε και πάνω από τη διαχωριστική γραμμή, ενώ αντίθετα το Ναύπλιο απογοήτευσε και δεν έδειξε πως είναι μια ομάδα να διεκδικήσει το τίτλο του πρωταθλητή.

Στο 17′ από υπεροχή μπαλιά του φοβερού σήμερα Σαμπανέι ο επίσης πολύ καλός Βάζ με δύσκολο σουτ απ’ τα πλάγια άνοιξε το σκορ.

Άμεση η απάντηση του Ναυπλίου στο αμέσως επόμενο λεπτό όταν οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν φάουλ ο Λαδάς δε μπόρεσε να διώξει σωστά τη μπάλα και από κοντά ο Ζαχαράκης ισοφάρισε.

Στη συνέχεια η ομάδα του Τσίρκοβιτς έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με το Γούρμο στο 36′ και στο 42′ για να γίνει τελικά το 2-1 στο 43′ με σουτ του Χριστοπούλου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν με τους πράσινους της Βουπρασίας να κάνουν το 3-1 στο 63′ με κοντινό σουτ του Βάζ.

Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 92′ με πέναλτι που κέρδισε ο Σαμπανέι από τον Παναγόπουλο και μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ.

Ο ΠΑΟ Βάρδας είχε και δοκάρι στο 86′ με τον Βάζ και στο τέλος χειροκροτήθηκε θερμά από τους 400 φιλάθλους που καταλαβαίνοντας τη μεγάλη κρισιμότητα του αγώνα ήρθαν στο γήπεδο να βοηθήσουν του παίκτες του Τσίρκοβιτς.

Πολύ καλή η διαιτησία του Κορινθίου Παναγιώτη Κακριδή (Σπηλιώτης – Σάνος).

ΠΑΟ Βάρδας: Λαδάς, Λιόσης, Χριστόπουλος, Νικολόπουλος, Νικολακόπουλος, Μακρής (75′ Κάρδαρης), Αγουρίδης, Ρουγκάλας, Βάζ (80′ Τσούλης), Σαμπανέι (92′ Βασιλόπουλος), Γούρμος (83′ Σιδέρης).

Ναυπλιο2017: Σκαφίδας, Διαμαντής (63′ Λαθύρης), Π.Κάπλατζης, Μπούκουρας, Χ.Κάπλατζης, Κίτος, Καζάκος, Ζαχαράκης, Καλλιμάνης, Τριανταφύλλου (61′ Μουσταφάι), Κοτσοβός (65′ Λέρνας).

Προβολή: 1...75 από τις 75 εικόνες της συλλογής