Α’ Ε.Π.Σ.Α: Δόξα Παραλίας – Πανμοβριακός Ριόλου 2-1 (πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Ενδιαφέρον όσο και αμφίρροπο ήταν το ντέρμπι του Σαββάτου ανάμεσα στη Δόξα Παραλίας και το Πανμοβριακό Ριόλου. Κάτω από πολύ δυνατό άνεμο και τσουχτερό κρύο οι δύο ομάδες που έχουν εξασφαλίσει θέση στα μπαράζ ανόδου πρόσφεραν όμορφο θέαμα.

Η Δόξα τελικά πήρε τη νίκη με 2-1 και τη πήρε για δεύτερη φοτμεά αφού είχε νικήσει και στον αγώνα του πρώτου γύρου στο Ριόλο.

Και τα τρία γκολ πάντως ήταν υπέροχα και τα χειροκρότησαν οι..ηρωϊκοί φίλαθλοι που άφησαν το ψύχος.

Το 1-0 για τους γηπεδούχους ήρθε με τη λήξη του ημιχρόνου με ωραίο σουτ του Ντεμάι.

Στην επανάληψη ισοφάρισε ο Πανμοβριακός με ένα φοβερό γκολ του Φωτόπουλου στο 71′.

Η χαρά του Ριόλου κράτησε λίγο γιατί στο 74′ ο Τσίτσαρης με ένα καταπληκτικό ψηλοκρεμαστό σουτ νίκησε το Ζήγκο δίνοντας τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Πολύ καλή η διαιτησία του Νίκου Χρονά (Κακαφώνης – Ζουλης).

Αρχικές συνθέσεις

Δόξα Παραλίας: Χιωτέλης, Δημακόπουλος, Πυρρής, Λαζανάς, Τσίτσαρης,Νικολόπουλος, Σπυρόπουλος, Βέρρας,Μπινιέρης, Ντεμάι, Σταυριανόπουλος.

Πανμοβριακός Ριόλου: Ζήγκος, Δελδήμος,  Σοφιανός, Τζήμας, Νιφορόπουλος, Κοκκίνης, Παπαγεωργακόπουλος, Λιάκος, Χριστόπουλος, Φωτόπουλος, Γκέγκα.

Προβολή: 1...72 από τις 72 εικόνες της συλλογής