Συνεχίζει πρώτος και αήττητος ο Ατρόμητος Λάππα, νίκη με 2-4 την Αστραπή (φωτο)

Ασταμάτητος είναι ο φετινός φοβερός και τρομερός Ατρόμητος Λάππα αφού παραμένει με μεγάλη διαφορά στην κορυφή της βαθμολογίας, αήττητος και με μόλις μία ισοπαλία.

Στην πρεμιέρα του Β’ γύρου νίκησε το πρωί στα Προσφυγικά την Αστραπή με 4-2 και σίγουρα δεν έχει αντίπαλο για τη κατάκτηση του πρωταθλήματος αφού έχει ξεφύγει με 15 βαθμούς από τους διώκτες του.

Η ομάδα του Γιώργου Αγγελόπουλου (είχε και τις απουσίες των Ανδρεοπούλου, Ορλώφ) άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Καρπέτα στο 15′ ενώ στο 43′ ο Φ.Αγγελόπουλος έδωσε προβάδισμα δύο γκολ πριν πάνε οι  δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη με πέναλτι ο έμπειρος Κουκής στο 48′ μείωσε σε 1-2, αλλά λίγο αργότερα στο 54′ ο Λεωνίδας Αγγελόπουλος έγραψε το 1-3.

Στο 63′ μείωσε ο Σεφερλής σε 2-3, ενώ στις καθυστερήσεις ο Διονυσόπουλος διαμόρφωσε τον τελικό 2-4.

Σφύριξε ο Κώστας Ταξιάρχης (Θανόπουλος- Γεωργακόπουλος)

Οι συνθέσεις:

Αστραπή Ψαροφαΐου: Δαλαβούρας, Γκάτζος, Βερβέρογλου, Γιώτης, Γιάννου, Ανάγνου, Λέκκας, Πάνας, Κουκής, Τσάμης, Πρίντεζης.

Ατρόμητος Λάππα:Β.Αγγελόπουλος, Ν.Φραγκούλιας, Μπακάλης, Δ.Φραγκούλιας, Καρπέτας, Κατριμπούζας, Διονυσόπουλος, Γ.Αγγελόπουλος, Καφούσιας, Παναγόπουλος, Λ.Κ.Αγγελόπουλος.