Φοβερό ματς στο Α. Κάνιστρας, ο Ατρόμητος στα play-off με το 2-2 τον Πήγασο (βίντεο πανηγυρισμών-φωτο)

Ήταν σίγουρα το… ματς της χρονιάς για Πήγασο και Ατρόμητο το μεσημέρι στο Ενωσιακό Ανδρέας Κάνιστρας.

Κατάμεστο το γήπεδο, θύμισε παλιές καλές εποχές στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο και τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη.

Τον τελικό 2-2 βόλευε τον Ατρόμητο αφού έπαιζε για δύο αποτελέσματα (ο Πήγασος ήθελε μόνο τη νίκη).

Έτσι οι πορτοκαλί πάνε στα μπαράζ ανόδου ενώ οι βυσσινί σε αυτά της παραμονής.

Ο Πήγασος άνοιξε το σκορ με τον Αποσκίτη στο 26′ ενώ στο 40′ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για γκολ του Αποσκίτη πάλι που δε μέτρησε αφού ο επόπτης Ζούλης τον υπέδειξε σε θέση οφσάιντ…

Στο 37′ με πέναλτι ο Αναγνώστου ισοφάρισε για τον Ατρόμητο με τους γηπεδούχους να έχουν έντονα παράπονα σ αυτή τη φάση από το διαιτητή Φωκά που υπέδειξε την άσπρη βούλα…

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος έκανε την ανατροπή πετυχαίνοντας το 1-2 στο 70′ με το Λαζαρίδη.

Άμεση απάντηση για το Πήγασο στο 78′ με το Μπαρλά να ισοφαρίζει.

Στα τελευταία λεπτά (συν τα οκτώ των καθυστερήσεων) πίεσε ο Πήγασος για τη νίκη που θα τον έφερνε στα μπαράζ ανόδου αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Σφύριξε ο Φωκάς (Ζούλης-Καρράς)

Το thematch.gr βρέθηκε σε αυτό το μεγάλο ματς και σας παραθέτει πλούσιο φωτογραφικό υλικό και τους πανηγυρισμούς στο τέλος στα αποδυτήρια του Ατρομήτου.

Οι αρχικές συνθέσεις:

Πήγασος Μπεγουλακίου:Τρίγκας, Πλέγας, Γρουζής, Μπονόβας, Ανδρεόπουλος, Κριμπάς, Μπαρλάς, Φωτόπουλος, Παπαδημητρακόπουλος, Καλογερόπουλος, Αποσκίτης.

Ατρόμητος Πατρών:Καλιακμάνης, Χαϊκάλης, Πανταζόπουλος, Τσίτσαρης, Κούσουλας, Νικολάι, Μαργώνης, Παπαγεωργίου, Λαζαρίδης, Αναγνώστου, Τσάκωνας.

Α’ Ε.Π.Σ.Α: Στα play-off o Ατρόμητος με το 2-2 με Πήγασο