Στα προημητελικά του Κυπέλλου άνετα ο Αστέρας Βλαχιώτη του Τσίρκοβιτς

Επίδειξη δύναμης έκανε για ενα ακόμα μάτς κυπέλλου ο Αστέρας Βλαχιώτη. Οι κυπελλούχοι Λακωνίας του Μίκι Τσίρκοβιτς «καθάρισαν» με συνοπτικές διαδικασίες και την Δόξα Πανασπροπυργιακού με 3-1 περνώντας στην προημητελική φάση. Εκεί θα υποδεχτούν σε δυο εβδομάδες στο Βλαχιώτη τον Φωκικό ο οποίος νίκησε χθες στην Άμφισα με 2-0 τον Σκουφά Κομποτίου.

Έτσι λοιπόν μετά την πρόκριση στα Ψαχνά με 3-1 κόντρα στον Ηρακλή, ήρθε και η χθεσινή άνετη επικράτηση να αποδείξει πως ο Αστέρας μπορεί να προχωρήσει σε αυτό τον θεσμό.

Τα γκολ στο χθεσινό μάτς σημείωσαν οι Μπούνας, Χρήστου και Σταμόγιανος με το σκορ να ειναι 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με δύο γρήγορα γκολ στο 35′ και 37′.

Τώρα ολο το βάρος πέφτει στα play-off του πρωταθλήματος της Λακωνίας.

Σε ενα μεγάλο ματς που πρόκειται να γίνει την προσεχή Κυριακή, ο Αστέρας Βλαχιώτη υποδέχεται τον Ολυμπιακό Γυθείου και με νίκη παίρνει την άνοδο στην Γ’ Εθνική,αλλιώς η αγωνία για το ποιά ομάδα θα ανέβει θα πάρει παράταση.