Στα ημιτελικά κυπέλλου ο Παναιγιάλειος 0-2 τη Νίκη Προαστείου (φωτό)

Τη πρόκριση του για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Ερασιτεχνών της Ε.Π.Σ.Α εξασφάλισε ο Παναιγιάλειος μετά το 0-2 στο Προάστειο κόντρα στη Νίκη.

Και τα δύο γκολ τα πέτυχαν οι Αιγιώτες στην επανάληψη αφού το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ μέτριο χωρίς ευκαιρίες.

Στο 60′ η Νίκη έχασε Χρυσή ευκαιρία για να πάρει κεφάλι στο σκορ και να δημιουργήσει τη μεγάλη έκπληξη αλλά το πέναλτι του Σαρρή χτύπησε στο δοκάρι.

Στο 80′ ο έμπειρος Αιμίλιο Φουρτάδο έγραψε το 0-1 και το τελικό 0-2 ο Κοτσόκολος που είχε ως αλλαγή, στο 88′.

Έτσι βγήκαν και τα δύο ζευγάρια των ημιτελικών  που θα διεξαχθούν σε ουδέτερα γήπεδα μάλλον τη Μ.Τετάρτη.

Πάτραι – Παναιγιάλειος και Κεραυνός Αγίου Βασιλείου – Ατρόμητος.

Συνθέσεις

Νίκη Προαστείου: Μποσγανάς, Βάσιλας, Κατσάς, Δημόπουλος, Σαρρής, Διαμαντόπουλος, Σμπόρας, Καιμακάς, Καρέλας, Ευαγγέλου, Μουστάκας.

Παναιγιάλειος:  Ανδρούτσος, Αντωνιάδης, Μαλλισώβας, Λούγκος, Βλάχος, Γραμματίκας, Πανάρετος, Τορεζάνι, Φουρτάδο, Σκαρτσίλας, Μπακατσέλος.