Σεφτέ στις νίκες τα Χανιά με 1-0 τη Δόξα Δράμας

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε το μεσημέρι η ομάδα των Χανίων αφού επιβλήθηκε με 1-0 κόντρα στη Δόξα Δράμας.

Ήταν εξ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής που είχε αναβληθεί λόγω των προβλημάτων που είχε η Δόξα με το πιστοποιητικό συμμετοχής.

Το φιλμ του αγώνα:

10′ Κόρνερ του Μπραμπίγια απομακρύνει ο Χάμοντ και το σουτ του Μασένα καταλήγει άουτ.

17′ Σουτ του Μπελεβώνη άουτ.

22′ Απίστευτη ευκαιρία από μπαλιά του Τριανταφυλλάκου και προσπάθεια του Αγιώτη να διώξει με το κεφάλι ο Διαμαντόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής αλλά σούταρε άουτ

24′ Φάουλ του Μπραμπίγια μπλοκάρει ο Ηλιάδης.

26′ Φάουλ του Μαυριά και σπουδαία απόκρουση του Κουτζαβασίλη και στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Αγγελόπουλου κοντράρει σε σώματα.

30′ Ατομική ενέργεια και σουτ του Σουντουρά ο Ηλιάδης μπλοκάρει.

35′ Φάουλ του Μπραμπίγια κεφαλιά του Διαμαντόπουλου κοντράρει στον Παπαργυρίου και καταλήγει κόρνερ.

38′ Γκόλλλλ ο Διαμαντόπουλος με κεφαλιά από φάουλ του Μπραμπίγια το 1-0

43′ Σέντρα του Χάμοντ σουτ του Μενσά άουτ.

53′ Απίστευτη ευκαιρία από πάσα του Κάρλος, ο Μασένα σε κενή εστία πλασάρει άουτ.

63′ Σουτ του Κάρλος άουτ

66′ Πάσα του Χάμοντ αδύναμο πλασέ του Μπελεβώνη μπλοκάρει εύκολα ο Κουτζαβασίλης. Στο ίδιο λεπτό σουτ του Αναστασόπουλου από πλάγια θέση μπλοκάρει ο Ηλιάδης.

ΧΑΝΙΑ (Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας (46 Αναστασόπουλος), Καμαρά (46’ Σωτηράκος), Ανδρέου, Ζιούλης, Πλέγας, Τριανταφυλλάκος (29’ λ.τρ. Κάρλος), Σουντουρά, Διαμαντόπουλος, Μασένα (61’ Βρεττός), Μπραμπίγια (88′ λ.τρ. Παναγιωτούδης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κολιτσιδάκης): Ηλιάδης, Μπολάκης (54’ Σπυρόπουλος), Παπαργυρίου (86′ Κουκόλης), Αγιώτης, Άντερσον, Αγγελόπουλος, Μπελεβώνης, Χάμοντ, Βουγιακλίγια (54’ Σαμπανίδης), Μενσά (71’ Φυτόπουλος), Μαυριάς (54’ Βάντερσον).