Πήρε στις καθυστερήσεις το τρίποντο ο ΠΑΟ Βάρδας με Παναιγιάλειο (φωτο-βίντεο)

Σε ένα κακό ματς με πολλές διακοπές λόγω τραυματισμών, ένταση και νεύρα, ο ΠΑΟ Βάρδας πήρε μεγάλη νίκη, την πρώτη του στο πρωτάθλημα, με 1-0 κόντρα στον Παναιγιάλειο.

Με γκολ του Βαγγέλη Λαθύρη με πέναλτι στο 94′ το οποίο κέρδισε ο Πυρρής από το γκολκίπερ Ιωαννίδη.

Ειδικά το πρώτο ημίχρονο θα ξεχαστεί σύντομα αφού αν εξαιρέσουμε μια φάση για τη Βάρδα στο 10′ σε σουτ του Μπίσσα και ένα πέναλτι που ζητούν οι γηπεδούχοι στην ίδια φάση, δεν έγινε απολύτως καμία άλλη αξιόλογη ευκαιρία εκατέρωθεν.

Συν τις πολλές διακοπές λόγω τραυματισμών.

Στην επανάληψη και μέχρι το 60′ ίδια εικόνα.

Αλλά στο τελευταίο ημίωρο κρίθηκε η αναμέτρηση.

Οι γηπεδούχοι έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες στο 63′ με τον Πυρρή και στο 67′ με τον Μπίσσα.

Στο 70′ είχαμε την αποβολή του Μπούζντρα με δεύτερη κίτρινη κάρτα και εκεί έγινε… ο κακός χαμός αφού το ματς διεκόπη για τέσσερα λεπτά.

Λογικό να πιέζει πιο πολύ η Βάρδα με παίκτη παραπάνω αλλά σε μια αντεπίθεση στο 80′ ο Λιάτος στη μοναδική ευκαιρία του Παναιγιάλειου στον αγώνα λίγο έλλειψε να κάνει τη ζημιά. Όλα κρίθηκαν όπως σας περιγράψαμε στο 94′ με το πέναλτι του Λαθύρη.

Σφύριξε ο Σπήλιος από την Κορινθία (Γαλανόπουλος – Θεοδωρόπουλος).

Περίπου 250 άτομα παρακολούθησαν το ματς.

ΠΑΟ Βάρδας: Τσεκούρας, Λιόσης, Νικολακόπουλος, (70′ Τσιρίκος), Παπασπηλιόπουλος, Σακελλαρόπουλος, Λαθύρης, Πυρρής, Βασιλόπουλος, Διονυσόπουλος, Θωμάς (34′ Θεοδωρόπουλος), Μπίσσα (93′ Πλαστουργός).

Παναιγιάλειος: Ιωαννίδης, Κουρτελέσης (4’λ. τ Μπούζντρα), Ραυτόπουλος, Σ.Αφούσι, Σπίτζος, Α.Αφούσι, Χατζηαντωνίου, Μακρίδης, Βλαχόπουλος (87′ Ροδόπουλος), Λιάτος, Ψωμάρας.