Πανηγυρική άνοδος της Θύελλας Πατρών στη Γ’ Εθνική (φωτο-πανηγυρισμοί)

Όταν μια ομάδα στα μπαράζ ανόδου έχει το απόλυτο νικών, δηλαδή οκτώ στα οκτώ, τότε δίκαια παίρνει την πρώτη θέση και το προβιβασμό στην επόμενη κατηγορία.

Αυτό ισχύει και στην περίπτωση της Θύελλας Πατρών που σήμερα στο γήπεδο του Αγίου Βασιλείου έπαιζε για δύο αποτελέσματα ισοπαλία η νίκη κόντρα στο Κεραυνό.

Τελικά νίκησε με δύο γκολ στο Β’ ημίχρονο 0-2 και όλοι στους κυανόλευκους ξέσπασαν σε τρελά πανηγύρια.

Αρκετός κόσμος στον Άγιο Βασίλειο, πάνω από 500 φίλαθλοι.

Το 0-1 σημείωσε στο 62′ ο Θόδωρος Βλασσόπουλος με σουτ μετά τη πάσα του Παπουτσή.

Δύο λεπτά αργότερα στο 64′ ο Σκεπετάρης ( μεγάλη αποκάλυψη στη φετινή Θύελλα) διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Εύκολο το έργο του Νίκου Χρονά.

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου: Χάχαλης,Παπαχριστόπουλος (75′ Κακαφώνης), Κασιώνης, Καραχάλιος, Καραχανίδης (65′ Βρεττός), Λαζανάς (65′ Νικολόπουλος), Κούστα, Μπαμπαλιούτας, Τσιάτο (75′ Σπαθής), Νάτσης, Ζαφειρόπουλος.

Θύελλα Πατρών: Σουτζόγλου, Κωνσταντινίδης, Κουνάβης,Παναγιωτόπουλος, Δασουράς, Πανίτσας (85′ Φούφουλας), Βλασσόπουλος, Βουτσινάς (86′ Αθανασόπουλος), Παπουτσής (82′ Σπανός), Ηλιόπουλος, Σκεπετάρης.

Προβολή: 1...101 από τις 101 εικόνες της συλλογής