Νίκη… παραμονή στις καθυστερήσεις για Ψαθόπυργο 3-1 τον Ίκαρο Λακκόπετρας (φωτό)

Ματς… ακατάλληλο για… καρδιακούς χθες το απόγευμα στο ουδέτερο γήπεδο των Βραχνεΐκων.

Στα play-out της Α’ Ε.Π.Σ.Α για την παραμονή στην κατηγορία η Αναγέννηση Ψαθοπύργου νίκησε στις καθυστερήσεις με 3-1 τον Ίκαρο Λακκόπετρας φτάνοντας τους 11 βαθμούς και σχεδόν εξασφάλισε την παραμονή στην κατηγορία.

Σε αντίθεση με τον Ίκαρο που έμεινε στους 5 βαθμούς και πλέον ψάχνει δύο νίκες στα δύο ματς που απομένουν.

Το σκορ άνοιξε για το Ψαθόπυργο  μόλις στο 5′ ο Χριστόπουλος με υπέροχο μακρινό σουτ.

Εξίσου εντυπωσιακό ήταν και το γκολ της ισοφάρισης του Ίκαρου με τη λήξη του ημιχρόνου στο 45′ με τον Λοτσάρη.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες πάλεψαν για τη νίκη με την Αναγέννηση Ψαθοπύργου να σκοράρει εις διπλούν στις καθυστερήσεις.

Στο 91′ με κεφαλιά του Τελέγκου το 2-1, ενώ στο 93′ με σουτ ο Ταγαράς που είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή πέτυχε το 3-1.

Σφύριξε η Αντωνίου (Αβραμοπούλου- Σταθοπούλου)

Αναγέννηση Ψαθοπύργου: Κατσαΐτης, Αλέμης, Σαχι, Τελέγκος, Ντινόπουλος, Πουρνατζής, Αθσνασόπουλος, Γκολφινόπουλος, Χριστόπουλος, Παπαπέτρου, Γαβριήλ.

Ίκαρος Λακκόπετρας: Πέτρου, Ζυγουράκης, Σαν Φιλίπο, Μ.Μπεκίρης, Κ.Μπεκίρης, Σαμίκος, Λοτσάρης, Ντάζος, Διονυσόπουλος, Αγγελόπουλος, Κωστούρος.

Άκρως γυναικεία υπόθεση η διαιτησία του play-out Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Ίκαρος Λακκόπετρας

Προβολή: 1...108 από τις 108 εικόνες της συλλογής