Μεγάλη νίκη της Θύελλας Π. με 3-1 τον ΠΑΟ Βάρδας (βίντεο-συνεντεύξεις-φωτορεπορτάζ)

Στη μάχη που γίνεται και θα γίνεται σε όλο το Β’ γύρο για την αποφυγή του υποβιβασμού η Θύελλα Πατρών πέτυχε μεγάλη νίκη με 3-1 κόντρα στο ΠΑΟ Βάρδας.

Μια νίκη που ίσως μετρήσει πολύ στο τέλος του πρωταθλήματος ή στις ισοβαθμίες.

Μπροστά σε 200 φιλάθλους και των δύο ομάδων όλα έγιναν στο Β’ ημίχρονο.

Στο πρώτο ημίχρονο η Βάρδα είχε δοκάρι με τον Γάλλο Βάζ στο 12′, τον Ντόμα στο 13′ και τεράστια ευκαιρία με τον Σαμπανέι στο 45′.

Η Θύελλα απείλησε σε ένα φάουλ του Δημητρίου στο 27′ που έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

Στην επανάληψη η Θύελλα άνοιξε το σκορ στο 50′ με τον Σκεπετάρη με ωραία κεφαλιά.

Στο 61′ με ένα ωραίο μονοκόμματο σουτ ο Σαμπανέι ισοφάρισε σε 1-1.

Η Θύελλα αντέδρασε και στο 77′ με ένα φοβερό μακρινό σουτ και πάλι με το Σκεπετάρη ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ.

Και ενώ η Βάρδα πίεζε στο τέλος να ισοφαρίσει, στο 92′ έγινε μια μπαλιά για τον Μπούμπαλη που είχε μπει ως αλλαγή, ο γκολκίπερ Τεντώνης μπερδεύτηκε καθώς βγήκε..και δε βγήκε με τον παίκτη της Θύελλας να τον πλασάρει για το τελικό 3-1.

Καλή η διαιτησία του Παναγάκου από τη Λακωνία (Σόβολος – Μπεκιάρης).

Θύελλα Πατρών: Σουτζόγλου, Κατριβέσης, Αδαμόπουλος, (73′ Μπούμπαλης), Δασουράς, Βουτσινάς, Βλασόπουλος (90′ Παπαχριστόπουλος), Σπανός (82′ Νικολάου), Ντίνος, Κωσταντινιδης (86′ Κούρτης), Σκεπετάρης.

ΠΑΟ Βάρδας: Τεντώνης, Λιόσης, Χριστόπουλος (73′ Ρουγκάλας), Νικολόπουλος (82′ Μακρής), Σιδέρης, Νικολακόπουλος, Αγουρίδης, Ντόμας, Βάζ (68′ Γούρμος), Σαμπανέι, Κάρδαρης (58′ Παναγάκης).

Προβολή: 1...42 από τις 42 εικόνες της συλλογής