Επεισοδιακή νίκη του Πανμοβριακού με 3-1 τον Πήγασο (φωτορεπορτάζ)

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα του Πανμοβριακού αφού νίκησε στο Ριόλο με 3-1 το Πήγασο παραμένοντας στα ψηλά του βαθμολογικού πίνακα.

Πάντως το παιχνίδι αμαυρώθηκε από το σοβαρό επεισόδιο που έγινε στο 72′ μεταξύ των προπονητών των δύο ομάδων Παπουτσή – Δημητρόπουλου οι οποίοι είχαν μια λεκτική διαμάχη με το διαιτητή Χρονά να διακόπτει το ματς για τέσσερα λεπτά και να πηγαίνει στα αποδυτήρια με τους βοηθούς, και να αποβάλει τους δύο προπονητές.

Το σκορ άνοιξε ο Πήγασος στο 7′ με τον Ηρακλέους.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν με το Νιφορόπουλο να προλαβαίνει στην έξοδο τον Τρίγκα.

Με τη λήξη του ημιχρόνου ο Ριόλος πήρε κεφάλι στο σκορ με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Νιφορόπουλος σε χέρι του Γελάσιου.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 68′ ο Φωτόπουλος μετά τη σέντρα του Σπανού.

Καλή η διαιτησία του Χρονά ( Χαμουζάς – Σπυρόπουλος).

Συνθέσεις

Πανμοβριακός Ριόλου: Μπακάλης (46′ Ζήγκος), Δελδήμος, Σοφιανός, Τζίμας, Νιφορόπουλος, Κοκκίνης, Σπανός, Αγγελής, Παπαγεωργακόπουλος, Φωτόπουλος, Γκέγκα.

Πήγασος: Τρίγκας, Μέρελης, Γεωργούσης (λ.τ. 35′ Σπηλιωτόπουλος), Γελάσιος, Γερολάκης, Αθανασόπουλος (λ.τ. 23′ Φωτόπουλος), Ηρακλέους, Λίγκας ( 50′ Μπαλάσης), Καλογερόπουλος, Μικελάτος, Αποσκίτης.