Ήττες στα ημιτελικά και εκτός τελικού Νάπολη και Ηρακλής Πατρών

Δεν τα κατάφεραν να περάσουν στο τελικό οι δύο Πατρινές ομάδες, η έστω μια από τις δύο να δώσει το παρών διεκδικώντας το τίτλο του πρωταθλητή.

Η Νάπολη Πατρών, που έπαιξε πρώτη χρονικά, ήταν άτυχη αφού όλα έδειχναν πως το ματς με τον Άτλαντα θα πήγαινε στα πέναλτι αφού ήταν 1-1 το σκορ στη παράταση.

Όμως με ένα πέναλτι που κέρδισε η Αθηναϊκή ομάδα στις καθυστερήσεις πήρε τη νίκη και τη πρόκριση με 2-1.

Το γκολ της Νάπολη ο Διαμαντόπουλος.

Ο Ηρακλής Πατρών, αν και πρωτοεμφανιζόμενος σε τελική φάση, βρέθηκε να προηγείται με 2-0 κόντρα στον Α.Ο Κεφαλληνία, των πολλών διεθνών, με δύο γκολ του Δημήτρη Μικελάτου.

Όμως οι Κεφαλλονίτες γύρισαν τούμπα το ματς και νίκησαν με 4-2.

Αύριο Κυριακή στις 18:00 οι δύο Πατρινές ομάδες θα κοντραριστούν με έπαθλο την Τρίτη θέση, ενώ στις 19:15 θα γίνει ο μεγάλος τελικός για την ανάδειξη του πρωταθλητή ανάμεσα στον Α.Ο.Κεφαλληνία και τον Άτλαντα Αθηνών.