Γ’ Εθνική: Πλούσιο φωτορεπορτάζ Παναιγιάλειος – Ρόδος 0-3

Πολύτιμο έδαφος στη μάχη για την κατάκτηση της πρώτης θέσης έχασε ο Παναιγιάλειος μετά την ήττα που υπέστη μέσα στην Άβυθο (δεύτερη φετινή).

Αντίθετα η Ρόδος πήρε μεγάλο διπλό και συνεχίζει να καταδιώκει την πρωτοπόρο Κόρινθο.

Μέτρια γενική η εμφάνιση για τους Αιγιώτες ειδικά στην επανάληψη αν και ξεκίνησαν δυνατά το ματς.

Πίεσαν από την αρχή, αλλά τα ελάφια ήταν πολύ επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις και σε μια από αυτές ο Μπαρμπαρούσης πέτυχε το 0-1 στο 25′.

Στην επανάληψη η Ρόδος με καλή ψυχολογία πέτυχε το 0-2 στο 60′ πάλι με κόντρα επίθεση με το Ζαχαρό.

Και λίγο αργότερα ο Μπαρμπαρούσης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ κλείδωσε τη νίκη για τη Ρόδο γράφοντας το 0-3

Σφύριξε ο Βασίλης Τσάκαλης από την Ηλεία

Ασφυκτικά γεμάτη η κερκίδα του γηπέδου της Αβύθου, περίπου 600 φίλαθλοι.

Εμείς δώσαμε το παρόν και σας παρουσιάζουμε πλούσιο φωτογραφικό υλικό από όλα όσα συνέβησαν…

Συνθέσεις

Παναιγιάλειος: Παπαδόπουλος, Σανδραβέλης, Λουκάς (73΄ Βίτος), Μωραΐτης, Τακίδης, Κίτος (90΄ Βιλανάκης), Φωκαΐδης, Τσίπρας, Μακρής, Πίσπας (57΄ Φλώρος), Λιάτος (57΄ Βασίλτσης).

Ρόδος: Μανουσάκης, Λάσκαρης, Ρόκα (88΄ Καρδάρης), Καψάλης, Ζαχαρός, Γονιωτάκης, Κανάκης, Ζανάκης (64΄ Λαθύρης), Δούμτσης (76΄ Γκολφινόπουλος), Μπαρμπαρούσης, Λίμα, Ζούνης (88΄ Πατσιαβούρας).

Γ’ Εθνική: Ήττες για Παναιγιάλειο και ΠΑΟ Βάρδας