Γ’ Εθνική: Παναιγιάλειος – ΑΕΡ Αφάντου 2-0 (φωτό)

Σε φουλ φόρμα βρίσκεται το τελευταίο καιρό ο Παναιγιάλειος μετά το μέτριο ξεκίνημα.

Ήδη στα πέντε τελευταία ματς μετράει τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία και βαδίζει ολοταχώς για τις πρώτες θέσεις.

Δίκαια σήμερα στο γήπεδο της Αβύθου παρουσία 500 φίλων του νίκησε με 2-0 την ΑΕΡ Αφάντου από τη Ρόδο.

Από τα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και αφού έχασαν πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 10′ με το Μακρή, (έδιωξε πάνω στη γραμμή αμυντικός) λίγο αργότερα άνοιξαν το εκορ.

Στο 25′ ο Κραγιόπουλος με υπέροχο μακρινό σουτ νίκησε τον Σταματούλλα.

Στο 76′ λεπτό ο Φωκαΐδης με ατομική ενέργεια και ωραίο σουτ, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Εμείς βρεθήκαμε το μεσημέρι (και πάλι θύμιζε κατακαλόκαιρο) στο γήπεδο της Αβύθου και σας παραθέτουμε πλούσιο φωτορεπορτάζ…

Καλή και χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Τσαμούρη από Μεσσηνία.

Παναιγιάλειος: Γ. Παπαδόπουλος, Μωραΐτης, Κυριακίδης, Μαυρόπουλος, Φωκαΐδης (76’ Βασίλτσης), Μακρής, Γκίκα (90’ Θεοφανόπουλος), Κοντοχρήστος, Σανδραβέλης, Λουκάς (64’ Τρέσα), Κραγιόπουλος (90’ Τσεκούρας)

ΑΕΡ Αφάντου: Σταματούλλας, Σουλάι, Κεσίδης, Φερεντίνος (60’ Κορλός), Λαθούρης, Αντωνίου (46’ Αποστολίδης), Γκέτσι, Τσάβαρης, Κουτσιανικούλης (74’ Κιόστογλου), Ζέλεφ, Λεσάι (46’ Παναγιωτίδης)

Γ’ Εθνική: Νέα νίκη για Παναιγιάλειο, σπουδαίο διπλό η Κόρινθος

Προβολή: 1...138 από τις 138 εικόνες της συλλογής