Ήταν Μάιος του 1995.
Ένας αγώνας μια κατηγορία για την τελευταία αγωνιστική της Δ’ Εθνικής.
Μέλισσα Άρτας – Αχαϊκή με 5.000 κόσμο σε ένα κατάμεστο Δημοτικό στάδιο Άρτας.παρουσία πολυάριθμων οπαδών της Αχαϊκής.περίπου 1000 άτομα. Η Αναγέννηση Άρτας ήθελε ήττα ή ισοπαλία της Μέλισσας για να σωθεί όπως και έγινε… ήταν στο πλευρό της Αχαϊκής για όσους θυμούνται.
Η Αχαϊκή με νίκη κατακτούσε το πρωτάθλημα και η Μέλισσα με νίκη παρέμενε στην κατηγορία.
Τελικό αποτέλεσμα 1-1 με την Αχαϊκή να ισοβαθμεί με τον Παναιγιάλειο στη κορυφή της βαθμολογίας και να παίζει αγώνα μπαράζ στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας με τους Αιγιώτες που νίκησαν με 2-0 στην παράταση και ανέβηκαν.και τη Μέλισσα Άρτας να υποβιβάζεται και να σώζεται η Αναγέννηση Άρτας…
Ποιός Αχαγιώτης η Αρτινός αλήθεια μπορεί να ξεχάσει αυτό το ματς στην Αρτα;;;
Έχουν περάσει.25 χρόνια από τότε και ακόμα αποτελεί αντικείμενο συζήτησης…
Ήμουν και εγώ εκεί και έζησα όλο αυτό το παλμό ενός αγώνα που δε θα ξεχάσω ποτέ όσο ζω…
![](https://i0.wp.com/thematch.gr/files/icons/camera_icon.png?w=28)
Φωτορεπορτάζ
Προβολή: 1...5 από τις 5 εικόνες της συλλογής
Περισσότερα: