Β’ Ε.Π.Σ.Α: Φαραϊκός- Λιμνοχώρι 3-2 (πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Απίστευτη ανατροπή έκανε στην επανάληψη η ομάδα του Φαραϊκού και από εκεί που έχανε 0-2 από το Λιμνοχώρι, κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη με 3-2 στο Β’ ημίχρονο μπαίνοντας για τα καλά στη διεκδίκηση του τίτλου αφού μείωσε τη διαφορά στους δύο βαθμούς.

Πάντως το Λιμνοχώρι που έκανε εξαιρετική εμφάνιση στο Ά ημίχρονο στη κυριολεξία αυτοκτόνησε αφού έχασε και ευκαιρίες και για τρίτο γκολ, με αποτέλεσμα στην επανάληψη με αντεπίθεση διαρκείας οι γηπεδούχοι να πάρουν το πολύτιμο τρίποντο.

Το Λιμνοχώρι του Ανδρέα Πετρόπουλου μπήκε δυνατά στο ματς και με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λιβάνη στο 14′ έκανε το 0-1.

Συνέχισαν δυνατά οι φιλοξενούμενοι και στο 25′ ο Μπακούλιας με πλασέ πέτυχε το 0-2.

Στην επανάληψη όμως το σκηνικό άλλαξε αφού ο Φαραϊκός με ένα φοβερό γκολ του Σπυρόπουλου στο 52′ έκανε το 1-2 ξαναμπαίνοντας στο ματς.

Στο 77′ ο Βασιλείου ισοφάρισε σε 2-2 και τα τελευταία λεπτά ήταν δραματικά.

Τελικά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φαραϊκός ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή πετυχαίνοντας το 3-2 με τον Πάνα ενώ υπήρξε και μικροένταση με τον σκόρερ να αποβάλλεται.

Αρκετός κόσμος είδε το ντέρμπι κορυφής στο Da Luz της Οβρυάς το οποίο σφύριξε ο Καλύβας (Θανόπουλος- Γιαραλής)

Φαραϊκος: Νάτσης, Μητρόπουλος, Μακρόπουλος, Σπανός, Βασιλείου, Πάνας, Πολίτης, Μεταξάς, Αλεξόπουλος, Σωτηρακόπουλος, Σπυρόπουλος.

Λιμνοχώρι: Λίτσης, Γερασιμόπουλος, Πανούσης, Γκιώνης, Μπεκίρης, Καρίτσα, Αλεξανδρόπουλος (60′ Μπεκίρης), Ντουράι, Κουκής, Λιβάνης, Μπακούλιας.

Προβολή: 1...75 από τις 75 εικόνες της συλλογής