Κατέκτησε το Super Cup η Αχαϊκή με 1-0 κόντρα στον Κεραυνό

Super Cup Αχαΐας 2016. Αχαϊκή-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου

Παρουσία περίπου 500 φιλάθλων στο γήπεδο της Παναχαϊκής στην Αγυιά, έγινε ο φετινός αγώνας Super Cup μεταξύ της πρωταθλήτριας Αχαϊκής και του κυπελλούχου Κεραυνού Αγίου Βασιλείου.

Η Αχαϊκή ήταν η νικήτρια με 1-0 χάρις στο γκολ που σημείωσε ο Αντώνης Ρουμπάτος μετά από σέντρα του Αγγελόπουλου στο 75′. Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά, με τον Κεραυνό του Γιάννη Ζερδεβά να στέκεται πολύ καλά, και μάλιστα έχασε μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις με το νεαρό Λάγιο για να στείλει το ματς στα πέναλτι. Επίσης διαμαρτύρεται και για ένα πέναλτι που δε δόθηκε στον Δημητρακόπουλο.

Πριν το ματς κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή εις μνήμη των Σπύρου Πήττα και Παναγιώτη Γκοτσόπουλου που έφυγαν από τη ζωή.

Εμείς σας παραθέτουμε στο τέλος πλούσιο φωτορεπορτάζ από το ματς.

Την προσεχή Κυριακή η Αχαϊκή στο τελευταίο της φιλικό πριν την έναρξη του πρωταθλήματος θα υποδεχτεί στις 17:00 την Κ.20 του Ολυμπιακού.