Φοβερό ματς στη Βάρδα. Νίκη των πράσινων 2-1 κόντρα στο Λουτράκι με ανατροπή (φωτό+βίντεο)

Απ όλα είχε το σημερινό ματς στη Βάρδα αναμεσα στον Π.Α.Ο και το Λουτάκι: γκόλ, δοκάρι, πολλές ευκαιρίες, μεγάλη ένταση και ένα σοβαρό τραυματισμό.

Πάντως ο ΠΑΟ Βάρδας νίκησε με 2-1 παραμένοντας η διαφορά στους πέντε βαθμούς απο την πρωτοπόρο Παναχαϊκή που επίσης νίκησε τον Τσικλητήρα Πύλου.

Το Λουτράκι που πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση παρά τις πολλές απουσίες, άνοιξε το σκόρ στο 32′ όταν κέρδισε πέναλτι ο Γούλας. Το εκτέλεσε εύστοχα ο γκολκίπερ Διαμαντής που νίκησε τον Καπούταγλη.

Στο 59′ έγινε ανατροπή μέσα στην μεγάλη περιοχή στον Ντόμα αλλά προς έκπληξη όλων ο διαιτητής Τουρλομούσης απο τη Μεσσηνία έδειξε «παίζεται» (το βίντεο δικαιώνει τον Ντόμα).

Στη συνέχεια σε εναέρια μονομαχία ο Αγουρίδης με τον Ζέλο χτύπησαν κεφάλι με κεφάλι και τοτε πάγωσε όλο το γήπεδο. Ο παίκτης της Βάρδας ο Αγουρίδης ακούνητος στο χορτάρι για αρκετή ώρα και όλοι φοβήθηκσν τα χειρότερα.

Τελικά μετά απο δέκα λεπτά μεταφέρθηκε στο Κέντρο Υγείας της Βάρδας όπου έχει υποστεί εγκεφαλική διάσειση χωρίς ευτυχώς να διατρέχει κίνδυνο για κάτι χειρότερο. Να ευχηθούμε στον άτυχο παίκτη ταχεία ανάρρωση. Ο Ζέλο ευτυχώς δεν ειχε κάτι το σοβαρό. Του τοποθετήθηκε επίδεσμος και συνέχισε το μάτς.

Ύστερα, μέσα σε πέντε λεπτά η Βάρδα γύρισε το μάτς. Στο 70’με κεφαλιά ο Κοκκινης που ειχε προωθηθει πέτυχε το 1-1, ενώ στο 75′ με νεα κεφαλιά ο Σαμπανέι απο φάουλ του Πολίτη εγραψε το τελικό 2-1.

Στο 80′ ο Βατσής κλέβει καθαρά τη μπάλα απο το λάθος του γκολκίπερ Διαμαντή και σκοράρει ο Γούρμος. Ο διαιτητής Τουρλομούσης ακυρώνει το γκόλ για επιθετικό φάουλ (το βίντεο δεν δικαιώνει τον διατητή).

Τέλος στο 92′ ο Ζέλο εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα κατέληξε στη συμβολή των δοκαριών του Καπούταγλη.

Με 13 λεπτά καθυστερήσεων ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη με τους γηπεδούχους παρά τη νίκη να έχουν σοβαρά παράπονα απο τη διαιτησία (πολύ καλοί οι δυο βοηθοί Λάμιας και Καρβούνης).

Τις συνεντεύξεις των δύο τεχνικών, του Νίκου Μεσολόγγη και του Ηλίας Φωτόπουλου, μπορείτε να τις δείτε εδώ.