Β’ Ε.Π.Σ.Α: Καλλιθέα – Αστραπή 4-2 (φωτορεπορτάζ)

Συναρπαστική εξέλιξη είχε το χθεσινό παιχνίδι στο γήπεδο του Πετρωτού ανάμεσα στην Καλλιθέα και την Αστραπή.

Οι φιλοξενούμενοι του Νίκου Σταθοπούλου μπορεί να προηγήθηκαν 0-2 αλλά.το τέλος του ημιχρόνου βρήκε μπροστά στο σκορ  τη Καλλιθέα με 3-2.

Η Αστραπή πλήρωσε τις πολλές απουσίες που είχε λόγω τραυματισμών αλλά και των πενταήμερων εκδρομών μαθητών-παικτών της, και παρατάχθηκε στο γήπεδο με. ακριβώς 11 παίκτες.

Το 0-1 σημείωσε ο Φράγκος μόλις στο 3′ ενώ στο 15′ ο Παναγόπουλος σημείωσε το 0-2.

Και εκεί που φάνηκε πως όλα είχαν τελειώσει νωρίς, έγινε η μεγάλη ανατροπή.

Η Καλλιθέα του Δελδήμου μείωσε σε 1-2 στο 22′ με τον Λέκκα, ενώ ο Μάρκου με αυτογκόλ στο 38′ πέτυχε άθελά του το 2-2.

Και με τη λήξη του ημιχρόνου μετά από κόρνερ ο Νικολάτος με κοντινό σουτ έδωσε και το προβάδισμα στη Καλλιθέα.

Στην επανάληψη τον τελικό 4-2 έγραψε  στο 80′ ο Λέκκας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Προβολή: 1...78 από τις 78 εικόνες της συλλογής