Τρίποντο ανατροπής και με 10 παίκτες για Διαγόρα 2-1 το Τσιλιβί

Κάτω από αρκετή ζέστη οι 150 περίπου φίλαθλοι που βρέθηκαν στα Βραχνέικα είδαν ένα ματς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι και τις καθυστερήσεις.

Το Τσιλιβί προηγήθηκε 0-1 μόλις στο 10′ με σουτ του Λιβέρη αλλά ο Διαγόρας αντέδρασε. Ισοφάρισε στο 36′ μετά από φοβερή ενέργεια  από δεξιά του Ούτσικα, σερβίροντας έτοιμο γκολ στο Πανάρετο.

Πριν το τέλος του Α’ ημιχρόνου έγινε και το 2-1 με σουτ του Καλλιτσουνάκη στο 42′.

Στο 72′ ο κεντρικός αμυντικός του Διαγόρα Λίπι αποβλήθηκε απευθείας για εξύβριση σε αντίπαλο.

Το Τσιλιβί όπως ήταν φυσικό πίεσε, αλλά ο Διαγόρας στη κόντρα έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 86′ με Ράμα, Καλλιτσουνάκη.

Νωρίτερα στο 67′ σε τετ α τετ δε τα κατάφερε ο Γεωργαντόπουλος.

Ο Βερνάρδος ως δεξί χαφ ξεχώρισε από το Τσιλιβί ενώ ο Γεωργαντόπουλος από τους νικητές.

Πολύ καλή η διαιτησία του Ηλία Ρέκκα (Αθανασοπούλου-Καρβούνης) από τη Μεσσηνία.

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Δρακόπουλος, Ασπρογιάννης, Πανάρετος (58′ Ράμα), Λίπι, Κοτσόκολος (68′ Τριανταφυλλόπουλος), Τρίγκας, Σταυρόπουλος, Παπαδόπουλος, Καλλιτσουνάκης ( 88′ Νικολόπουλος), Γεωργαντόπουλος, Ούτσικας (74′ Ρίλντι).

Τσιλιβί: Τριαντάφυλλος, Μπατσής, Τζελάι, Λιβέρης, Μούστα, Μανωλακάκης, Νταφόε ( 84′ Ελέζι), Γεωργίου, Μαρούδας, Παναγιωτίδης, Βερνάρδος.