Τρελά πανηγύρια για την άνοδο του Πανμοβριακού Ριόλου στη Γ’ Εθνική, 4-1 τον Αετό (βίντεο-φωτό)

Την άνοδο για πρώτη φορά στην ιστορία του στη Γ’ Εθνική πανηγυρίζει ο Πανμοβριακός μετά το 4-1 κόντρα στον Αετό Πατρών.

Σε γενικές γραμμές δίκαιη απόλυτα η άνοδος του Ριόλου αφού κατέκτησε το πρωτάθλημα στη κανονική περίοδο και στη πρώτη θέση των μπαράζ. Η νίκη πάντως δεν ήρθε με εύκολο τρόπο αφού ο Αετός παρά τα πολλά αγωνιστικά προβλήματα στάθηκε πολύ καλά χάνοντας και ευκαιρίες στο Α’ ημίχρονο.

Όπως και το περασμένο Σάββατο με τη Θύελλα έτσι και σήμερα ο νεαρός Ηλίας Κουλούρης έδειξε πως έχει πολύ μέλλον. Άνοιξε το σκορ στο 11′ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 21′.

Ο Αετός είχε καλές στιγμές με τον Βάρρα στο 15′, τον Αποσκίτη στο 19′, τον Βύνια στο 23′ και τον Τσότρα στο 38′.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Νίκος Αποσκίτης με κεφαλιά μείωσε σε 2-1. Στο 82′ το φάουλ του Γραμματικόπουλου κατέληξε στο δοκάρι του Καλλιακμάνη, αλλά στο 84′ ο Θανάσης Παπουτσής πέτυχε το 3-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς φορώντας φανέλα με την εικόνα του αδικοχαμένου Σπύρου Αβράμη.

Και πάλι ο Παπουτσής στο 86′ το 4-1 που ήταν και τελικό αποτέλεσμα.

Εύκολο το έργο του Καλύβα (Διαλυνάς-Παπαδιονυσίου).

Το ματς παρακολούθησαν περίπου 500 φίλαθλοι που δημιούργησαν σε εντυπωσιακή ατμόσφαιρα.

Συνθέσεις:

Πανμοβριακός Ριόλου: Ζήγκος, Κουργιαλάς, Χριστόπουλος, Σπανός, Αντωνόπουλος, Κάτσενος, Νιφορόπουλος(75′ Μπακάλης), Γραμματικόπουλος, Κουλούρης(64′ Παπουτσής), Φωτόπουλος, Παναγάκης(53′ Γ.Λιάκος).

Αετός Πατρών: Καλλιακμάνης, Ασκούνης, Μπίρμπας, Τσότρας(71′ Γεωργούλης), Καρακάσης(67′ Αραπογιάνης), Βάρρας, Ραμαντάνης, Γκέγκα, Βύνιας, Καραχανίδης, Αποσκίτης(61′ Οικονομόπουλος).

Στις συνεντεύξεις που ακολούθησαν μετά το ματς και τα πανηγύρια μίλησαν στη κάμερα του thematch.gr ο προπονητής Ντίνος Σπυρόπουλος και οι παίκτες του Ριόλου Θανάσης Παπουτσής και Γρηγόρης Νιφορόπουλος.

Προβολή: 1...72 από τις 72 εικόνες της συλλογής