Τεράστια πρόκριση του ΠΑΟ Βάρδας στο Άργος με ήρωα Βορύλλα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον γκολκίπερ Βορύλα ο οποίος απέκρουσε δύο πέναλτι, ο ΠΑΟ Βάρδας πέτυχε τεράστια πρόκριση μέσα στο Άργος κόντρα στον ισχυρό φετινό Παναργειακό.

Ο κανονικός αγώνας και η παράταση έληξαν 1-1 με τη Βάρδα να περνάει κεφάλι στο σκορ στο 44′ με το Μπίσα και το Παναργειακό να ισοφαρίζει στο 60′ με το Πρίκα.

Δεν άλλαξε κάτι στην παράταση και έτσι το ματς πήγε στα πέναλτι εκεί όπου ο γκολκίπερ της Βάρδας Βορύλλας έκανε δύο επεμβάσεις, χαρίζοντας την πρόκριση στην ομάδα του.

Παναργειακός: Συνοδινός, Λιακόπουλος, Καρέλης, Σάντο, Ροκάι, Ρέμος, Γάσπαρης, Γκαρσία, Ντε Σόουζα, Πρίκας, Τσιράκης.

ΠΑΟΒ: Βορύλλας, Λιόσης, Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Κούστα, Πολίτης, Λαθύρης, Μπίσα, Διονυσόπουλος, Μαστραντωνάκης