Τεράστια νίκη του ΠΑΟ Βάρδας με 1-0 κόντρα στον Ιάλυσο Ρόδου (βίντεο-φωτό-συνεντευξεις)

Πολύ μεγάλη νίκη με 1-0 πέτυχε ο ΠΑΟ Βάρδας στο Γρηγόριος Καλάκος κόντρα στον μέχρι πριν λίγες ώρας αήττητο Ιαλυσό Ρόδου. Πρώτη ήττα των τοξοβόλων απέναντι σε μια ψυχωμένη Βάρδα σε ένα ματς που το παρακολούθησαν περίπου 400 φίλαθλοι. Οι Ροδίτες είχαν έξι στα έξι αλλά φρέναραν στη Βάρδα που έδειξε πως και φέτος διαθέτει ένα πολύ καλό σύνολο με την καθοδήγηση του Τσίρκοβιτς.

Ανοιχτό το παιχνίδι στο Α’ ημίχρονο με τον Ιάλυσο του Σάκη Τερζή να έχει δύο καλές στιγμές στο 5′ με το Στεφανίδη και στο 34′ με τον Βελλίνη.

Στην επανάληψη η Βάρδα μπήκε πιο αποφασισμένη και αφού έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τον Π.Πολίτη στο 48′ και τον Μικελάτο σε φάουλ στο 5′ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 63′ με προβολή του Μπούνα μετά τη προσπάθεια του Γούρμου.

Στο 79′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Λιόσσης με τους Ροδίτες όμως να μην το εκμεταλλεύονται, απείλησαν μόνο στο 84′ σε κεφαλιά του Τσούπρου που έδιωξε σε κόρνερ ο Λαδάς.

Άριστη η διαιτησία του Βάτσιου από τη Δυτική Αττική.

ΠΑΟ Βάρδας: Λαδάς, Λιόσσης, Αγουρίδης, Ζέλιος, Πέκεζ (6′ Γούρμος), Π.Πολίτης, Γ. Πολίτης, Ντόμας, Νικολόπουλος (8′ Ντάζος), Μικελάτος, Μπούνας.

Ιάλυσος Ρόδου: Ανδρούτσος, Σταυλάς, Κόλα, Μακρυδημήτρης, Τσούπρος, Αθανασίου ( 67′ Ρεκλείτης), Στεφανίδης, Μισέλ, Βελλίδης (85′ Ομπίνα), Χειμωνέτος (71′ Λαμίν), Δελαπόρτας.

Προβολή: 1...73 από τις 73 εικόνες της συλλογής