Τεράστια νίκη του ΠΑΟ Βάρδας 1-0 τον Αστέρα Βλαχιώτη (βίντεο-συνεντεύξεις-φωτό)

Μπορεί ο Αστέρας Βλαχιώτη να είχε στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς τη κατοχή της μπάλας και ορισμένες καλές στιγμές, ο ΠΑΟ Βάρδας όμως είχε την ουσία και αυτό σίγουρα μετράει στο ποδόσφαιρο.

Τεράστια νίκη με 1-0 απέναντι σε μια ομάδα που έχει δαπανήσει πολλές χιλιάδες ευρώ και η πρώτη θέση είναι ο μοναδικός στόχος που στήθηκε το Βλαχιώτη το καλοκαίρι.

Σε ένα ματς που έγινε κάτω από αρκετή ζέστη ( δύο φορές το διέκοψε ο διαιτητής για να δροσιστούν οι παίκτες), οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές στιγμές στο2′ με το Δωματά, στο 10′ με τον Χρήστου, στο 19′ με το Κουρτέση, στο 30′ χωρίς όμως να είναι οι λεγόμενες κλασικές ευκαιρίες.

Η Βάρδα απείλησε με τον Ντόμα να πετυχαίνει γκολ στο 43′ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 63′.

Το πρώτο σουτ του Γάλλου Βάζ έδιωξε ο Πονηρός και στη συνέχεια της φάσης ο Σιδέρης που είχε προωθηθεί με νέο σουτ σκόραρε.

Δύο λεπτά αργότερα τεράστια ευκαιρία για τη Βάρδα με τον Βάζ (σε τετ α τετ με τον Πονηρό) να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.

Στο τέλος ο Αστέρας Βλαχιώτη πίεσε πιο πολύ και στο 5ο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων χάθηκε τεράστια ευκαιρία για το 1-1 σε κεφαλιά του Τσούπρου να φεύγει λίγο άουτ.

Περίπου 200 άτομα στη κερκίδα…υπέφεραν από τον καυτό κόντρα ήλιο, ενώ η διαιτησία του Καδδά από Αχαΐα ( Οικονόμου- Κακαφώνης) θεωρείται σχεδόν άριστη.

ΠΑΟ Βάρδας: Λαδάς, Αγουρίδης, Χριστόπουλος, Νικολόπουλος, Σιδέρης, Νικολακόπουλος, Παναγάκης (61′ Τσούλης), Ντόμας, Βάζ (81 Γούρμος), Σαμπανέι ( 92′ Θεοφιλόπουλος), Ρουγκάλας

Αστέρας Βλαχιώτη: Πονηρός, Κουρτέσης, Παπουλής, Τσούπρος, Μπριλάκης, Αρώνης, Δωματάς, Σταμόγιανος (74′ Λεϊμονίτης), Νέρες, Πούτσι (65′ Διαμαντάκης), Χρήστου.

Μετά το τέλος του ντέρμπι στη Βάρδα μιλάνε στη κάμερα του thematch.gr  το προπονητικό δίδυμο του Αστέρα Βλαχιώτη Γραμματικάκης- Βανικιώτης καθώς και ο Ντίνος Σπυρόπουλος του ΠΑΟ Βάρδας.

Προβολή: 1...46 από τις 46 εικόνες της συλλογής