Τεράστια νίκη της Παναχαϊκής στο τέλος 0-1 την Α.Ε Καραϊσκάκης

Πολύ μεγάλη νίκη πριν λίγο στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων της Άρτας πέτυχε η ομάδα της Παναχαϊκής. Οι κοκκινόμαυροι κατάφεραν μετά από ένα συγκλονιστικό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες να νικήσουν την Αρτινή ομάδα χάρις στο γκολ που πέτυχε στο 88′ ο Πολίμος με ωραίο σουτ από τα πλάγια μετά τη σέντρα του Μαυρία.

Ήταν ένα παιχνίδι ανοιχτό σε κάθε αποτέλεσμα που έτσι όπως κυλούσε φάνηκε πως όποια ομάδα πετύχαινε το γκολ θα έπαιρνε και τη νίκη.

Η Παναχαϊκή πάντως ανέβασε ρυθμούς στο τελευταίο ημίωρο της αναμέτρησης, πίεσε τους γηπεδούχους και τελικά στο τέλος δικαιώθηκε.

Ο Καραϊσκάκης στις καθυστερήσεις πάντως θα μπορούσε να ισοφαρίσει με δύο μεγάλες ευκαιρίες που έχασε, αλλά τελικά έμεινε το 0-1 με τους 100 περίπου οπαδούς της Παναχαϊκής να πανηγυρίζουν μαζί με τους παίκτες του Σωκράτη Οφρυδόπουλου.