Τεράστια νίκη πρόκριση στον τελικό των play-off ο Πανμοβριακός Ριόλου μέσα στα Προσφυγικά κόντρα στον Άρη με 0-1 (βίντεο-φωτό)

Πολύ μεγάλη, τεράστια ήταν η νίκη που πέτυχε στα Προσφυγικά ο Πανμοβριακός με 0-1 κόντρα στον Άρη.

Αν και οι περισσότεροι δεν υπολόγιζαν το Πανμοβριακό το συγκρότημα του Λαγού κατάφερε να πάρει μια πολύ μεγάλη πρόκριση στον τελικό των play-off εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Παναιγιάλειο σε διπλούς αγώνες.

Μπροστά σε πάνω από 2.000 κόσμο ο Πανμοβριακός ήταν άριστα στημένος στον αγωνιστικό χώρο από το Λαγό.

Είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους οι οποίοι ήθελαν μόνο τη νίκη ενώ ο Πανμοβριακός βολεύονταν και με το βαθμό.

Έτσι οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με 0-0 έχοντας από μια καλή στιγμή.

Οι Ριολίτες στο 32′ με τη σέντρα του Νιφορόπουλου και το σουτ του Ρουμπάτου, και ο Άρης στο 39′ όταν το σουτ του Αγγελή που έδιωξε ο Κυριακόπουλος.

Στην επανάληψη όπως ήταν φυσικό ο Άρης ανέβασε την απόδοσή του και έχασε πολύ καλή ευκαιρία στο 63′ σε κεφαλιά του Σπανού που είπε όχι ο Κυριακόπουλος.

Ο χρόνος πέρναγε και πίεζε ασφυκτικά τους γηπεδούχους οι οποίοι δεν μπορούσαν με καθαρό μυαλό να απειλήσουν.

Και όπως γίνεται σ αυτές τις περιπτώσεις στο 85′ μετά το λάθος του Μετζελόπουλου ο Δημητρακόπουλος νίκησε στην έξοδο τον Αναστασοβίτη γράφοντας τον τελικό 0-1.

Τρελά και δικαιολογημένα πανηγύρια στο τέλος από τους Ριολίτες που πήραν μεγάλη πρόκριση για τον τελικό των play-off και θα αντιμετωπίσουν τον Παναιγιάλειο.

Σφύριξε ο Γιώργος Παπαδόπουλος (Κακαφώνης- Ζούλης)

Άρης Πατρών:Αναστασοβίτης, Πανάρετος, Μενύχτας (70′ Δημόπουλος), Μετζελόπουλος, Δασουράς, Γράβαλος, Αγγελής (76′ Μητρόπουλος), Μπούμπαλης, Σπανός, Οικονομόπουλος, Κωστής.

Πανμοβριακός Ριόλου: Π Κυριακόπουλος, Λιάκος, Δ.Κυριακόπουλος, Μπουρδέκας, Κοκκίνης, Βαλογιάννης (82′ Παναγόπουλος), Καρακάσης, Δημητρακόπουλος, Ρουμπάτος, Νιφορόπουλος (82′ Κουραχάνης), Παπαδάτος (77′ Πυρρής).

Οι συνεντεύξεις των προπονητών στο Άρης Πατρών – Πανμοβριακός Ριόλου 0-1 (βίντεο)

Προβολή: 1...59 από τις 59 εικόνες της συλλογής