Τεράστια νίκη με ανατροπή της Παναχαϊκής 2-1 τα Χανιά

• Like/Follow στη σελίδα μας στο Facebook.
  • Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube.
  • Εγγραφείτε στις ενημερώσεις μέσω email (1 email/ημέρα):

Πολύ μεγάλη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που έχει βλέψεις ανόδου, πέτυχε πριν λίγο η Παναχαϊκή.

Οι κοκκινόμαυροι αν και ήταν πίσω στο σκορ, με τεράστια ψυχικά αποθέματα έκαναν την ανατροπή, νίκησαν με 2-1 και βλέπουν με άλλο μάτι τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Όλα τα γκολ στην επανάληψη με τον Τσέλιο στο 50′ να πιάνει δυνατό σουτ, ο Κολοβούρης δεν έδιωξε σωστά και ο Μάναλης άνοιξε το σκορ για τους Χανιώτες 0-1.

Δέκα λεπτά αργότερα στο 60′ η Παναχαϊκή με την προβολή του Πατρινού από σέντρα του Μασούρα έφερε το παιχνίδι στα ίσα…

Η μεγάλη ανατροπή των κοκκινόμαυρων έγινε στο 87′ με τον Μπαρέτ με διπλή προσπάθεια.

Πρώτα με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Καλογεράκη, με ακολούθως της φάσης με πλασέ από κοντά έκανε το 2-1 μέσα σε εξάλλους πανηγυρισμούς…

Συνθέσεις:

Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Λιοφάγος (84’Πετράτος), Καραγιάννης, Μπαρέτ, Νάστος (64′ Τραορέ), Ζαμόρα, Προύντζος, Πατρινός (84′ Χριστόπουλος), Μασούρας, Ζέκχοφ (8′ Γαϊτανίδης), Πέρεζ (64′ Μπούνεν)

Χανιά: Καλογεράκης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Νίκολιτς (23′ λ.τρ. Κατσούρρι), Σιλά (46′ Σερβιλάκης), Τσορνομάζ (46′ Μιούλερ), Νίλι, Τσέλιος, Κόλα (71′ Μανουσάκης), Ελευθεριάδης (71′ Μάνος), Μάναλης