Τελευταίο φιλικό με νίκη ο ΠΑΟ Βάρδας με 4-1 τον Παλληξουριακό (φωτο)

Το τελευταίο του φιλικό παιχνίδι έδωσε ο ΠΑΟ Βάρδας στο γήπεδο του Κουρτεσίου με αντίπαλο το Παλληξουριακό.

Οι πράσινοι του Μίκι Τσίρκοβιτς μετά από καλή εμφάνιση νίκησαν με 4-1 το συγκρότημα του Ηλία Ζερβού και έδειξαν έτοιμοι για την αφετηρία σε δύο εβδομάδες.

Αντίθετα ο Παλληξουριακός του Ηλία Ζερβού έδειξε να θέλει πολλή δουλειά ακόμα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο Α’ ημίχρονο με 2-0 χάρις σε δύο γκολ του Θεοδωροπούλου στο 12′ και 37′.

Στην επανάληψη με απευθείας φάουλ του Λυκούδη έγινε στο 51′ το 2-1 αλλά η Βάρδα με τέρματα των Ντόμα και Φερεκίδη ανέβασε το δείκτη του σκορ για τον τελικό σε 4-1.

Οι αρχικές ενδεκάδες:

ΠΑΟ Βάρδας: Βορύλλας, Πολίτης, Μακρής, Μάρκου, Καρμακόλιας, Παναγάκης, Τσιρίκος, Παπαγεωργίου, Μικελάτος, Θεοδωρόπουλος, Βάζ.

Παλληξουριακός: Μωραΐτης, Μελιάδης, Λουλούδας, Σίμωτας, Χατζηάι, Κουκοβίνος, Καράι, Λυκούδης, Βιτωράτος, Μπράτι, Μακρίδης.

Στη συνέχεια, δείτε το εκτενές φωτορεπορτάζ από τον αγώνα. Επίσης, εδώ μπορείτε να δείτε και τις συνεντεύξεις που μας παραχώρησαν οι δύο τεχνικοί μετά το τέλος του φιλικού αγώνα.

Προβολή: 1...83 από τις 83 εικόνες της συλλογής