Στις λεπτομέρειες η Δόξα Παραλίας 0-1 τον Αστέρα Τσουκαλεΐκων (φωτό)

Ένα πολύ δύσκολο και παράλληλα πολύ σημαντικό τρίποντο κατέκτησε η Δόξα Παραλίας μέσα στα Βραχνέικα κόντρα στο πολύ καλό Αστέρα Τσουκαλεΐκων, και έτσι θα περιμένει με πολύ καλή ψυχολογία το επόμενο Σάββατο την Αχαϊκή στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής.

Μοιρασμένο σχεδόν το πρώτο ημίχρονο με τη Δόξα να έχει πάντως δοκάρι με το Νικολόπουλο στο 20′ και το γκολ με σουτ του Βέρρα στο 30′.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε εντελώς με τους γηπεδούχους να πιέζουν, να έχουν συντριπτική κατοχή μπάλας, και δύο μεγάλες ευκαιρίες με Σολωμό και Μπίστιχα, αλλά το 0-1 να παραμένει έως το φινάλε.

Σφύριξε ο Χρονάς (Τραγουλιάς- Βασιλόπουλος).

Αστέρας Τσουκαλεΐκων:Σουτζόγλου, Βασιλόπουλος (46′ Σολωμός), Κράια, Κολαΐτης, Τογατζής, Ζαφειρόπουλος (46′ Παπαγιανόπουλος), Κοτσίνης (46′ Μπίστιχας), Τζώλας (85′ Γιωτόπουλος), Αθανασόπουλος, Καραχάλιος, Νάνος.

Δόξα Παραλίας: Σμιγάδης, Βγενόπουλος (56′ Ντεμάι), Αγγελούσης, Λαζανάς, Νίκας, Νικολόπουλος, Στάμος (65′ Σίδερης), Κανελλακόπουλος, Βέρρας (70′ Κόκα), Φωτόπουλος, Τσιβγενίδης.

‘ Ε.Π.Σ.Αχαΐας: Πήραν τα ντέρμπι Δόξα Παραλίας, Κεραυνός Αγ.Βασιλείου. 5 γκολ ο Γκάτσης