Στις καθυστερήσεις πήρε τον βαθμό ο Ριόλος στην Αχαγιά με Δόξα Παραλίας (φωτό-συνεντεύξεις)

Φοβερό ματς, διαφήμιση του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου, έγινε το μεσημέρι στο Δημοτικό στάδιο της Κάτω Αχαγιάς.

Η Δόξα Παραλίας ως γηπεδούχος (μετά την τιμωρία για τη διακοπή με Αχαϊκή) υποδέχτηκε το Πανμοβριακό Ριόλου με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό και η μάχη για την είσοδο στην πρώτη προνομιούχο τετράδα να παρατείνεται ίσως μέχρι και την τελευταία αγωνιστική.

Καλύτερος ο Πανμοβριακός στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Δόξα του Χρήστου Τσίκα άνοιξε το σκορ στο 18′ με σουτ του Νικολόπουλου.

Ίδια εικόνα και στην αρχή της επανάληψης με το Πανμοβριακό να μετουσιώνει σε γκολ την υπεροχή του ισοφαρίζοντας στο 55′ με απευθείας χτύπημα φάουλ του Μπακατσέλου.

Η Δόξα ανέβηκε στη συνέχεια και στο 83′ με κεφαλιά ο Δημακόπουλος πέτυχε το 2-1.

Και εκεί που όλα έδειχναν πως η Δόξα  θα έπαιρνε το υπερπολύτιμο τρίποντο, στο 92′ σε μια μπαλιά που έγινε ο Λιάκος έτρεξε να προλάβει την μπάλα, ο γκολκίπερ Σμιγάδης βγήκε να τη προλάβει και οι δύο τους συγκρούστηκαν.

Ο διαιτητής έδειξε σωστά την άσπρη βούλα με τον Κοκκίνη να ευστοχεί διαμορφώνοντας τον τελικό 2-2.

Άριστη η διαιτησία του Νίκου Σταυροπούλου από την Ηλεία (Τσερφόλιας-Βισβάρδης)

Αρκετός κόσμος στο γήπεδο πάνω από 150 φίλαθλοι.

Δόξα Παραλίας: Σμιγάδης, Βγενόπουλος (46′ Σίδερης), Πυρρής, Αγγελούσης, Νίκας, Νικολόπουλος, Στάμος, Δημακόπουλος, Βέρρας, Φωτόπουλος, Γκολφινόπουλος (60′ Μπινιέρης)

Πανμοβριακός Ριόλου:Μπακάλης, Κάτσενος, Μπακατσέλος, Διακάτος, Κόκκινης, Αθανασόπουλος (53′ Κολιτσιδάκης), Λιάκος, Γασπαρινάτος (62′ Μάλαμας), Γραμματικόπουλος, Οικονομόπουλος, Σοφιανός (78′ Κάτσενος).

Α’ Ε.Π.Σ.Α: Ισόπαλο το ντέρμπι στην Αχαγιά, μεγάλο διπλό η Δόξα Νιφορεΐκων