Στα ημιτελικά του κυπέλλου ο Διαγόρας 0-1 στην παράταση τη Θύελλα (φωτό)

Ντέρμπι με τα όλα του το ματς στο Φώτης Αραβαντινός για την προημιτελική φάση του κυπέλλου.

Στην παράταση ο Διαγόρας Βραχνεΐκων με γκολ του Κίμη Αποστολοπούλου στη λήξη του ημιχρόνου στο 104′ νίκησε 0-1 παίρνοντας την πρόκριση για τα ημιτελικά όπου θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Άρης Πατρών – Ατρόμητος.

Η μοναδική φάση του Α’ ημιχρόνου έγινε στο 44′ όταν μετά το κόρνερ του Σκεπετάρη ο Νικολόπουλος σημάδεψε το κάθετο δοκάρι.

Δοκάρι είχε και στην επανάληψη στο 63′ ο Γιάννης Σταυρόπουλος για την ομάδα του Ανδρούτσου.

Για να φτάσουμε στην παράταση όπου ο Αποστολόπουλος έδωσε την πρόκριση στον Διαγόρα…

Σφύριξε ο Χάρης Πετρόπουλος (Γαλάνης- Ωρολογάς)

Οι συνθέσεις:

ΘΥΕΛΛΑ Πατρών:  Δούρος, Κωνσταντινίδης, Αδαμόπουλος, Θανόπουλος, Νικολόπουλος, Αγουρίδης, Σκουμής, Παναγόπουλος, Ντίνος, Σκεπετάρης, Πανίτσας

ΔΙΑΓΟΡΑΣ Βραχνεΐκων: Θανόπουλος, Λεγάτος, Καφεντζής, Σιδέρης, Νικολακόπουλος, Γκολφινόπουλος, Σταυρόπουλος, Αποστολόπουλος, Σκούρτας, Γεωργαντόπουλος, Καραμπούλας.

Προβολή: 1...60 από τις 60 εικόνες της συλλογής