Στα ημιτελικά του κυπέλλου με ανατροπή ο Κεραυνός 2-1 την Αχαΐκή (φωτό)

• Like/Follow στη σελίδα μας στο Facebook.
  • Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube.
  • Εγγραφείτε στις ενημερώσεις μέσω email (1 email/ημέρα):

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 22′ όταν εκτέλεσε κόρνερ ο Σμπόρας και ο Κλήσης που είχε προωθηθεί με κοντινό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη και με την είσοδο του Αγγελή ο Κεραυνός ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 52′ όταν μετά από μπαλιά του Αγγελή ο Αργυρόπουλος νίκησε τον Μπίκο.

Στο 75′ μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Πρέμπτος με ωραία κεφαλιά έδωσε την πρόκριση στο Κεραυνό πετυχαίνοντας το 2-1.

Προσπάθησε μέχρι το τέλος η Αχαϊκή να ισοφαρίσει και να στείλει το ματς στην παράταση αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Σφύριξε ο Γιάννης Πραάνταλος (Καρράς – Σπυρόπουλος).

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου: Κουτρούμπας, Φούφουλας, Κασιώνης, Μεντζελόπουλος, Πρέμπτος, Παναγόπουλος, Φλωρόπουλος, Ντόμας, Μπαρλάς, Αργυρόπουλος, Παναγιωτόπουλος.

Αχαϊκη: Σ.Μπίκος, Πλέγας, Σμπόρας, Σούλης, Κλήσης, Κωνσταντόπουλος, Κ.Μπίκος, Καρμοκόλιας, Μπαλασόπουλος, Φωτόπουλος, Καζατζής.

Προβολή: 1...25 από τις 25 εικόνες της συλλογής