Σπουδαίο διπλό της Πάτρας 2005 στην Παραλία με 0-2 (φωτορεπορτάζ)

Με πολύ καλή βαθμολογική συγκομιδή θα μπει η ομάδα της Πάτρας 2005 στα μπαράζ παραμονής μετά το σπουδαίο διπλό που πέτυχε στη Παραλία με 0-2 κόντρα στη Δόξα.

Οι πολύ κακές συνθήκες (εξαιρετικά δυνατός παγωμένος βοριάς) ήταν ανασταλτικός παράγοντας για τους φιλάθλους.

Ελάχιστοι παρακολούθησαν το ματς το οποίο η Πάτρα 2005 καθάρισε στο Α’ ημίχρονο.

Το 0-1 σημείωσε ο Σταματέλος στο 7′ και το 0-2 ο Κουκής στο 17′

Μάλιστα ο έμπειρος Κώστας Κουκής ήταν άτυχος αφού σημάδεψε.τρεις φορές τα δοκάρια του γκολκίπερ Χιωτέλη.

Δύο φορές στο Α’ ημίχρονο σε εκτέλεση φάουλ και σουτ απ’ τα πλάγια, και άλλη μία φορά στην επανάληψη.

Η Δόξα που είχε τον αέρα υπέρ της στο Β’ ημίχρονο είχε την υπεροχή αλλά δε κατάφερε να την μετουσιώσει σε κάποιο τέρμα.

Σφύριξε ο Οικονόμου (Σαλάια- Μπαλαρούτσος).

Αρχικές συνθέσεις:

Δόξα Παραλίας: Χιωτέλης, Δημακόπουλος, Καραπατάκης, Λαζανάς, Καρύδης, Κανελλακόπουλος, Μπουρλάκης, Παλούμπης, Βέρρας, Ντεμάι, Βρασίδας.

Πάτρα 2005: Θανόπουλος, Τσιούστας, Σοφιανός, Γκεβόρι, Νάσης, Αβραμόπουλος, Προσκεφαλάς, Βουρλούμης, Μικρός, Σταματέλος, Κουκής.

Προβολή: 1...78 από τις 78 εικόνες της συλλογής