Σπουδαίο διπλό της Δόξας Ν. Μανωλάδας μέσα στο Τραγανό με 1-2 (βίντεο-συνεντεύξεις-φωτό)

Ένα τεράστιο διπλό πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα η Δόξα Νέας Μανωλάδας μέσα στο Τραγανό κόντρα στη Νίκη με σκορ 1-2.

Οι «μαυραετοί» του Γιώργου Λαγού έχουν πετύχει το απόλυτο στα δύο πρώτα ματς που μάλιστα ήταν και ντέρμπι αφού στη πρεμιέρα είχαν νικήσει και τον Αστέρα Αμαλιάδας με 1-0.

Η Δόξα μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και έδειχνε πως ήταν θέμα χρόνου να σκοράρει.

Στο 38′ κέρδισε πέναλτι ο πολύ καλός Νίκος Μπουρλάκης τον οποίο ανέτρεψε ο Γαργαρώνης.

Το μετέτρεψε σε γκολ ο Γιώργος Πολίτης για το 0-1.

Στο 40′ έχασε ευκαιρία ο Παπαδάτος, ενώ στο 45′ το Τραγανό του Θοδωρή Λούρμπα είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Καλογερόπουλου.

Στην επανάληψη έγινε και το 0-2 στο 50′ μετά από πολύ ωραίο συνδυασμό και τελικό αποδέκτη τον Νίκο Μπουρλάκη που με γυριστό σουτ νίκησε τον Αντωνόπουλο.

Στο 83’ έχασε καλή ευκαιρία ο Μπουρλάκης για να τελειώσει το ματς και δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 όταν μετά από σέντρα του Δ.Κολοτούρου ο Βατσής με κεφαλιά νίκησε το Κανελλόπουλο.

Στο τέλος προσπάθησε η Νίκη αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Δίκαιη σε γενικές γραμμές η επικράτηση της Δόξας που ήταν πολύ καλή στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς και..καλά διαβασμένη.

Σφύριξε ο Νίκος Σταυρόπουλος (Παναγόπουλος- Ασημακόπουλος).

Συνθέσεις:

Νίκη Τραγανού: Αντωνόπουλος, Γ. Κασσιάνος, Χ.Κολοτούρος,Σαραντούλιας, Γαργαρώνης, Βουρτσάνης, Δ.Κασσιάνος (46′ Γεωργιόπουλος), Βαρδής, Δ.Κολοτούρος, Καλογερόπουλος, Ν.Κολοτούρος (20′ λ.τ. Κ.Κολοτούρος).

Δόξα Ν.Μανωλάδας: Κανελλόπουλος, Δημητρόπουλος, Μπλετσάκης, Πυρρής (90′ Σάμαρης), Λιούρης, Τσιρίκος, Πολίτης, Παναγόπουλος, Κουλούρης (81′ Μηλαδόπουλος), Μπουρλάκης, Παπαδάτος (57′ Γεωργόπουλος).

Μετά το τέλος του ματς στο Τραγανό μιλάνε στη κάμερα του thematch.gr οι προπονητές των δύο ομάδων Γιώργος Λαγός και Θόδωρος Λούρμπας.

Προβολή: 1...53 από τις 53 εικόνες της συλλογής