Σπουδαίο διπλό με 0-1 της Νίκης Τραγανού στη Νέα Μανωλάδα (βίντεο-φωτό)

Ένα πολύ σημαντικό εκτός έδρας τρίποντο πήρε σήμερα το απόγευμα η Νίκη Τραγανού μέσα στη Νέα Μανωλάδα με 0-1.

Έτσι η ομάδα του Αλέξη Γαλάνη πήρε..εκδίκηση σε εισαγωγικά για την ήττα του Α γύρου μέσα στο Τραγανό με 1-2.

Οι φιλοξενούμενοι γενικά ήταν πολύ καλύτεροι στο Α ημίχρονο.

Είχαν κυκλοφορία μπάλλας, πήραν το κέντρο και κατάφεραν να προηγηθούν στο 23′.

Από δεξιά έβγαλε τη σέντρα ο Γκρίλλας και από κοντά ο πολύ καλός σήμερα Γιώργος Γεωργιόπουλος είχε εύκολο έργο να πλασάρει το Κανελλόπουλο γράφοντας το 0-1.

Στη συνέχεια στο 25′ ο Παναγόπουλος είχε μια καλή ευκαιρία για τη Δόξα αλλά σουτάρε λίγο άουτ.

Τίποτε άλλο στο Ά ημίχρονο που ήταν πολύ φτωχό σε φάσεις.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε αφού οι γηπεδούχοι του Γιώργου Λαγού μπήκαν αποφασισμένοι να γυρίσουν την εις βάρος τους κατάσταση.

Πίεσαν όσο μπορούσαν χάνοντας καλή ευκαιρία με τον Κουλούρη στο 49′ να σουτάρει και τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ.

Στο 75′ καλό φάουλ του Δημητρόπουλου έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Παναγόπουλος σουτάρε πάνω στο γκολκίπερ.

Τέλος στο 93′ άλλο ένα καλό φάουλ του Δημητρόπουλου έφυγε λίγο άουτ.

Σφύριξε ο Άγγελος Πήττας ( Ξυδούς -Μποσινάκης).

Περίπου 200 φίλαθλοι παρακολούθησαν το μεγάλο ντέρμπι στο Βασίλης Μουρκιώτης της Νέας Μανωλάδας.

Δόξα Ν.Μανωλάδας: Κανελλόπουλος, Δημητρόπουλος, Παπαδάτος, Πυρρής, Ιωάννου, Πολίτης (69λ.τ. Λιούρης), Κουλούρης, Τσιρίκος, Γεωργόπουλος, (46′ Καλογερόπουλος), Παναγόπουλος, Βασιλόπουλος ( 80′ Μπλετσάκης).

Νίκη Τραγανού: Αντωνόπουλος, Κ.Κολοτούρος, Χ.Κολοτούρος, Τσαντίλης (93′ Κασσιάνος), Γαργαρώνης, Γκρίλλας, Καλογερόπουλος, Βατσης, Δ.Κολοτούρος, Γεωργιόπουλος (85′ Βουρτσάνης), Ν.Κολοτούρος.

Προβολή: 1...32 από τις 32 εικόνες της συλλογής