Σπουδαία νίκη για Ατρόμητο με 1-2 εκτός με Αχαϊκή (φωτό-βίντεο-συνεντεύξεις)

Μετά τη βαριά εντός έδρας ήττα από τον Πανμοβριακό με 0-3, ο Ατρόμητος έβγαλε αντίδραση σήμερα και πέτυχε σπουδαίο διπλό με 1-2 μέσα στην Κάτω Αχαγιά κόντρα στην Αχαϊκή.

Σε ένα παιχνίδι με λιγοστές φάσεις στο Α’ ημίχρονο, και όλα τα γκολ στην επανάληψη, με τον Ατρόμητο να ανοίγει το σκορ στο 56′ με τον Γκάτση.

Μετά από δύο λεπτά η Αχαϊκή ζήτησε πέναλτι πάνω στον Πλέγα (δείτε τη φάση στο βίντεο) με το διαιτητή Φωκά να δείχνει να συνεχιστεί το ματς.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και το 0-2 στο 67′ με τον Αποστολόπουλο, για να μειώσει η Αχαϊκή σε 1-2 στο 73′ με κεφαλιά του Μπαλασόπουλου.

Προσπάθησαν οι γηπεδούχοι να πάρουν έστω το βαθμό της ισοπαλίας έχοντας καλές στιγμές στο 75′ με Μπαλασόπουλο και 82′ με Μπραντάν αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Σφύριξε ο Αλέξανδρος Φωκάς (Αβραμοπούλου-Χριστόπουλος)

Αρκετός κόσμος στην κερκίδα του γηπέδου περίπου 300 άτομα.

Αχαϊκή: Κουτρούμπας, Καλογερόπουλος (74′ Μπίκος), Χρυσανθόπουλος, Κλήσης, Βαλογιάννης, Κατσίνας, Πλέγας (61′ Μπραντάν), Μπαλασόπουλος, Φωτόπουλος, Σμπόρας, Σούλης (78′ Κόκκινος)

Ατρόμητος: Τρίγκας, Στεργίδης, Παλούκης, Λαζανάς, Νικολακόπουλος, Γκότσης (83′ Χριστόπουλος), Αγγελόπουλος (71′ Τσιάτο), Αποστολόπουλος, Μπακόπουλος, Γκάτσης, Κωστής.

A’ Ε.Π.Σ.Α: Πήρε το ντέρμπι της Αχαγιάς ο Ατρόμητος, σημαντικό τρίποντο για Θύελλα, άνετα διπλά για Άρη και Πάτραι