Σπουδαίο διπλό του Αστέρα Αμαλιάδας στα Βραχνέικα με 0-4 (φωτο-βίντεο)

Στο κυνήγι του πρωτοπόρου Αστέρα Βλαχιώτη παρέμεινε ο Αστέρας Αμαλιάδας μετά την ευρεία νίκη με 0-4 στα Βραχνέικα κόντρα στον Διαγόρα.

Πάντως η εικόνα του ματς στο Α ημίχρονο δεν έδειχνε πως θα έρχονταν τόσο άνετη νίκη.

Ελάχιστες οι φάσεις που δημιουργήθηκαν σε ένα παιχνίδι κέντρου με πολλές λίμνες στον αγωνιστικό χώρο από τη βροχή που είχε προηγηθεί.

Στη μοναδική αξιόλογη φάση ο Αστέρας κατάφερε να προηγηθεί στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Παπαδόπουλος έβγαλε τη σέντρα και ο Μπαρμπαρούσης με σουτ νίκησε το Θωμά.

Στην επανάληψη με γκολ απ τα…αποδυτήρια ήρθε το 0-2 με δυνατό σουτ του Λόρι Κέρι στο 47′.

Μετά το 0-2 ο Διαγόρας κατέρρευσε ψυχολογικά με τον έμπειρο Μαρουκάκη που είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή να πετυχαίνει άλλα δυο τέρματα στο 71′ και 77.

Ο Διαγόρας είχε δύο καλές στιγμές σε κεφαλιές των Σπανού και Τριανταφυλλόπουλου αλλά δεν βρήκαν στόχο.

Περίπου 300 φίλαθλοι παρακολούθησαν το ματς με διαιτητή τον Βασίλη Παναγιωτόπουλο από την Αιτωλοακαρνανία.

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Θωμάς, Αδαμόπουλος, Λαμπρόπουλος, Τριανταφυλόπουλος, Κυριαζόπουλος, Τρίγκας( 74′ Μάζης), Μιχαηλίδης, Κουτρούμπας(66′ Χριστόπουλος), Σπανός, Γεωργαντόπουλος( 85′ Μπακάλης), Κωστής( 89′ Καλλιτσουνάκης).

Αστέρας Αμαλιάδας: Τσάμης, Μπουντόπουλος( 46′ Μαρουκάκης), Παπαδόπουλος, Μπανούσης, Παγώνης, Έγκουεμ, Μπουζούρας(66′ Αρβανίτης), Κασνέτσης, Μαρμπαρούσης, Κέρι, Τόρες(80′ Μηνάς)

Δείτε τις συνεντεύξεις μετά το τέλος του αγώνα.

Προβολή: 1...64 από τις 64 εικόνες της συλλογής