Σόου Αποσκίτη στο 5-2 του Πήγασου κόντρα στη Δόξα Χαλανδρ (φωτό)

Ο ποιοτικός και έμπειρος Νίκος Αποσκίτης έκανε τη μεγάλη διαφορά στην αναμέτρηση της πρεμιέρας ανάμεσα στον Πήγασο και τη Δόξα Χαλανδρίτσας.

Ο 34χρονος επιθετικός σκόραρε τέσσερις φορές και οδήγησε το Πήγασο στη μεγάλη νίκη με ανατροπή.

Η Δόξα αιφνιδίασε και προηγήθηκε 0-2 στο πρώτο πεντάλεπτο με τέρματα των Κακαρούμπα και Ζαχαράτου με πέναλτι.

Η συνέχεια όμως προς τα τέλη του Α’ ημιχρόνου και μετά ήταν εντελώς διαφορετική.

Ο Πήγασος μείωσε 1-2 στο 40′ με ωραία κεφαλιά ψαράκι του Αποσκίτη ενώ στο 44′ ο Καλογερόπουλος έφερε το ματς στα ίσα, μάλιστα στις καθυστερήσεις έχασε και μεγάλη ευκαιρία ο Αποσκίτης να πάρει και προβάδισμα ο Πήγασος.

Στην επανάληψη η Δόξα έμεινε από δυνάμεις και ο Αποσκίτης με τρία δικά του γκολ στο 49′, 62′ και 88′ διαμόρφωσε τον τελικό 5-2.

Προβολή: 1...17 από τις 17 εικόνες της συλλογής