Σήμερα βγαίνει το ζευγάρι του τελικού κυπέλλου στην Αχαΐα

Σήμερα το απόγευμα θα γνωρίζουμε το ζευγάρι του τελικού στην Αχαΐα που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 22 Μαρτίου.

Με αγωνία οι φίλοι του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου της Αχαΐας περιμένουν τους δυο ημιτελικούς τς Τετάρτης 8/2 που θα ξεκινήσουν στις 15:30 και είναι νοκ άουτ, με παράταση και πέναλτι αν χρειαστεί.

Στο γήπεδο των Ζαρουχλείκων ο Ατρόμητος υποδέχεται τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου με διαιτητή τον Λάμπρο Τζαγκαράκη. Ζευγάρι ανοιχτό σε κάθε αποτέλεσμα όπου προγνωστικά δεν μπορούν να γίνουν. Δυο πολύ καλές ομάδες όπου τα τελευταία χρόνια πρωταγωνιστούν στο τοπικό ποδόσφαιρο.

Στον άλλο ημιτελικό στον Ριόλο ο Πανμοβριακός θα υποδεχτεί τον Πήγασο. Οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες στο ίδιο γήπεδο και το Σάββατο για το πρωτάθλημα όπου ο Ριόλος νίκησε με δύο γκολ στο Β’ ημίχρονο με 2-0. Σίγουρα έχει ένα μικρό προβάδισμα ο Πανμοβριακός λόγω έδρας, αλλά ο Πήγασος είναι σκληρό καρύδι και θα τα δώσει όλα για την είσοδο στον τελικό.

Την αναμέτρηση θα σφυρίξει ο Γιώργος Παπαδόπουλος. Απο εμάς καλή επιτυχία στις τέσσερις ομάδες αύριο.