Σε φουλ φόρμα ο Διαγόρας Ρόδου πέρασε με 0-1 από τη Παλλήνη

Σε δαιμονιώδη φόρμα είναι ο Διαγόρας Ρόδου που μετράει πέντε συνεχόμενες νίκες με Πέτρο Ρουτζιέρη στον πάγκο. Οι Ροδίτες πέρασαν στο ντέρμπι της Παλλήνης νικώντας με 0-1 τον Παλληνιακό και βλέπουν ακόμα και τη πρώτη θέση. Μάλιστα αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας ήττα του Παλληνιακού αφού μετρούσε μόνο νίκες στην Παλλήνη.

Για ακόμα ένα ματς ο  Πατρινός επιθετικός Γιάννης Μπουρλάκης ήταν αυτός που έβγαλε τα κάστανα από τη φωτιά. Μόλις στο 5ο λεπτό δέχτηκε μια ωραία μπαλιά από τον Ντουαλά και με σουτ από τα πλάγια σκόραρε.

Οι Ροδίτες έχασαν κ άλλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο ενώ στην επανάληψη ο Ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε χωρίς πάντως ο Παλληνιακός να κάνει κλασικές ευκαιρίες για την αντίπαλη εστία.