Πρώτο βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος ο Ξενοφών Κρεστένων 1-0 τον Ηλειακό

Το πρώτο βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Ηλεία έκανε ο Ξενοφών Κρεστένων του Σπύρου Αντωνόπουλου.

Νίκησε στα Κρέστενα με 1-0 τον Ηλειακό και πλέον στο δεύτερο ματς που θα διεξαχθεί στα Λεχαινά την προσεχή Τετάρτη παίρνει το πρωτάθλημα με νίκη η ακόμα και με ισοπαλία.

Αντίθετα ο Ηλειακός του Αλέξη Γαβριλόπουλου για να πάρει το τίτλο θα πρέπει οπωσδήποτε να νικήσει την Τετάρτη στα Λεχαινά για να πάει τη σειρά των αγώνων σε τρίτο ματς όπου και εκεί θα θέλει μόνο νίκη.

Με λίγα λόγια ο Ηλειακός μόνο με δύο νίκες στέφεται πρωταθλητής.

Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Μπακατσέλος στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με σουτ και ενώ η μπάλα κόντραρε στο κεφάλι του Κόστα και άλλαξε πορεία…

Σφύριξε ο Χρήστος Κούλης.

Ξενοφών Κρεστένων: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Γκότσης, Κολόκας, Μπέριος, Αστερόπουλος (37′ Διονυσόπουλος), Διαμαντόπουλος (77′ Κρίκος), Μπακατσέλος, Σκοζάι, Τσίγκρηλας (67′ Δρακόπουλος), Κωνσταντόπουλος

Ηλειακός Λεχαινών: Αντωνόπουλος, Παρασκευόπουλος, Κόστα, Πυρρής, Λαμπρόπουλος, Τσακοπιάκος, Δούλος, Καλογερόπουλος, Τσαντίλης, Μουσερής, Μάης (85′ Θεοφιλόπουλος).