Πρώτο τρίποντο για Θύελλα 1-0 τον Πανμοβριακό (βίντεο-συνεντεύξεις-φωτό)

Θετικά ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα η Θύελλα Πατρών αφού στο Φώτης Αραβαντινός νίκησε με 1-0 το Πανμοβριακό Ριόλου.

Η νίκη των κυανόλευκων του Σάκη Πεφάνη χαρακτηρίζεται δίκαιη βάσει της εικόνας του αγώνα.

Από την άλλη πλευρά ο Πανμοβριακός του Γιώργου Λαγού προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα αλλά δεν τα κατάφερε βάσει και των προβλημάτων που είχε, ενώ και κατά τη διάρκεια του αγώνα προέκυψαν επιπλέον προβλήματα αφού έγινε αναγκαστική αλλαγή ο Κουραχάνης στο 30′, και στην επανάληψη τραυματίστηκαν οι Λιάκος και Κοκκίνης.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο 71′ με πέναλτι σε χέρι του Βαλογιάννη το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Αγουρίδης.

Η Θύελλα είχε καλές στιγμές στο Α’ ημίχρονο με το Ντίνο στο 4′, 9′ και 34′ και με το Παναγόπουλο στο 20′, ενώ ο Ριόλος με το Ρουμπάτο στο 32′.

Στην επανάληψη ο Σκουμής στο 50′ και 55′.

Σφύριξε ο Κώστας Ανδριανός (Μ.Ανδριανός, Αβραμόπουλου).

Οι συνθέσεις:

Θύελλα Πατρών: Κουγιουμτζόπουλος, Κωνσταντινίδης, Αδαμόπουλος, Θανόπουλος, Κατριβέσης, Αγουρίδης, Σκουμής, Κουτσαντώνης, Ντίνος, Σκεπετάρης, Παναγόπουλος.

Πανμοβριακός Ριόλου: Π.Κυριακόπουλος, Παντελής, Δ.Κυριακόπουλος, Τσίτσαρης,   Νιφορόπουλος, Κοκκίνης, Βαλογιάννης, Κουραχάνης, Καρακάσης, Λιάκος, Ρουμπάτος.

Οι συνεντεύξεις μετά το Θύελλα Πατρών – Πανμοβριακός Ριόλου 1-0 (βίντεο)