Πρώτη νίκη και χαμόγελα για Παναχαϊκή 2-0 την Ιεράπετρα

Το πρώτο τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα κατέκτησε δίκαια η Παναχαϊκή με 2-0 στην Αγυιά κόντρα στην Ιεράπετρα μετά από πολύ καλή εμφάνιση στην επανάληψη.

Έτσι οι κοκκινόμαυροι του Παπαδόπουλου έχουν απολογισμό πέντε βαθμούς σε τρεις αγώνες με μια νίκη και δύο ισοπαλίες.

Η πρώτη καλή στιγμή στο 25′ με το Πλιάτσικα να σουτάρει και τον γκολκίπερ να διώχνει.

Άμεση απάντηση των Κρητικών στο 40′ με το σουτ του Ντάλα Κόστα να διώχνει ο Σούλης.

Στην επανάληψη πίεσε πολύ η Παναχαϊκή και κέρδισε πέναλτι σε χέρι το Μασουέρο ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Αραβίδης που είχε περάσει ως αλλαγή ανέλαβε την εκτέλεση για το 1-0.

Στο 81′ η Παναχαϊκή κλείδωσε τη νίκη της όταν ο Κουσκουνάς πάσαρε στο Μπάτροβιτς ο οποίος σημείωσε το 2-0.

Συνθέσεις:

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παπαδόπουλος): Σούλης, Αποστολόπουλος (67’ Πάνος), Σταμόπουλος (86’ Μπελεζάκης), Πλιάτσικας, Πατάπης, Μουστακόπουλος, Τσερούτι (49’ Αραβίδης), Ανάκογλου (67’ Αργυρόπουλος), Κουσκουνάς (86’ Μασούρας), Μπάτροβιτς, Γιούσης.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Παπαματθαιάκης): Παπαδόπουλος, Καψάλης (79’ Πριόνας), Φουασής (65’ Tσακμάκης), Μασουέρο, Καπίας, Σμίλτος, Αρναούτογλου, Λεμονής (90’ Καλλιμάνης), Κούστα (79’ Γκίνη), Βογιατζής, Ντάλα Κόστα (65’ Γκούφας)