Πρώτη ήττα της Παναχαϊκής 2-1 στην Ηλιούπολη

Προσπάθησε η Παναχαϊκή αλλά πλήρωσε την πολύ μέτρια εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου όπου βρέθηκε να χάνει με 2-0.

Ένα φοβερό γκολ του Τριανταφυλλάκου που χτύπησε δοκάρι και στα δίχτυα ήταν αυτό που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Νίκου Παντέλη στο 33’…

Πέντε λεπτά αργότερα στο 38′ οι γηπεδούχοι κάνουν το 2-0 με πολύ ωραίο σουτ του Χέρμπερτ ο οποίος αφού πέρασε τον Στεργίδη, έκανε το σουτ και αφού η μπάλα κόντραρε, κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 54΄ η Παναχαϊκή ξαναμπήκε στο ματς σκοράροντας με τον Λιποράσε με δυνατό σουτ του Αργεντινού το οποίο κατέληξε στα δίχτυα του Περιστερίδη μειώνοντας σε 2-1.

Η Παναχαϊκή έχασε πολύ καλή ευκαιρία για να κάνει το 2-2 αλλά στο 81′ ο Λιποράσε δε τα κατάφερε.

Καλή στιγμή πάντως και για την Ηλιούπολη για το 3-1 με το Τσαφταρίδη να σουτάρει, με το γκολκίπερ Θεοδωράκη να διώχνει.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Παντέλης): Περιστερίδης, Γκερτιάν, Πολίμος (90΄ Ανδρέου), Μουριέλ, Κρητικός, Τριανταφυλλάκος, Τσαφταρίδης, Γκοτσούλιας, Βάρκας (76΄ Κρέτσι), Μπαστακός, Χέρμπερτ (70΄Ντιαζ).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παπαδόπουλος): Θεοδωράκης, Στεργίδης (90΄ Ρουγκάλας), Λαρέα, Τσακμάκης. Λιποράσε, Κάρλος (81΄Μαραθωνίτης), Μπουρλάκης (58΄ Χαντί), Τσιάρας (58΄ Κωνσταντακόπουλος), Κέρη, Αλεξόπουλος, Ν. Καρακλάιτς (46΄ Π. Καρακλάιτς).